#Розслідування #сесія #Розслідування #ірпінь #Карплюк #Розслідування #Діти #екологія #ірпінь #Освіта #сесія #ірпінь #історія #Карплюк #сесія #екологія #ірпінь #історія #Освіта #ирпень
Новини
Всесвіт

На орбіті вперше випробували електроракетний двигун на йоді

19.11.2021 Бобрик Юлія 0

Успішні випробування супутника провела технологічна компанія ThrustMe.

ThrustMe

Про це повідомляє ScienceAlert.

На орбіті Землі випробували новий електроракетний двигун, який працює на газоподібному йоді. На думку експертів, ця технологія в майбутньому дозволить створити супутникові рухові системи, які будуть більш ефективними та доступними, ніж будь-які інші.

«Йод значно дешевший, ніж ксенон, і має додаткову перевагу: він може зберігатися без тиску в твердому вигляді».

Дмитро Рафальський, технічний директор і співзасновник ThrustMe

Маневри супутника були виконані успішно, також з'ясувалося, що йод забезпечує навіть більшу ефективність іонізації, ніж ксенон. Крім того, системи на основі йоду можуть бути побудовані в значно менших і простих формах, ніж нинішні супутники.

Тепер, після успішних випробувань, розробники планують перейти до наступного етапу – розробки силової установки на йоді.

Нагадаємо, SpaseX відправить на орбіту одразу 53 супутники. А сьогодні, почалося найтриваліше за п’ять століть часткове місячне затемнення.

Для зручності і аби бути першим у курсі найсвіжіших новин України та світу – переходьте і підписуйтесь на наш Telegram-канал «Погляд Київщина – Інформаційна Агенція». Щоб не пропустити найсвіжіші новини – обов’язково вмикайте повідомлення у вашому Telegram.