Новини
Всесвіт

На орбіті вперше випробували електроракетний двигун на йоді


Успішні випробування супутника провела технологічна компанія ThrustMe.

ThrustMe

Про це повідомляє ScienceAlert.

На орбіті Землі випробували новий електроракетний двигун, який працює на газоподібному йоді. На думку експертів, ця технологія в майбутньому дозволить створити супутникові рухові системи, які будуть більш ефективними та доступними, ніж будь-які інші.

«Йод значно дешевший, ніж ксенон, і має додаткову перевагу: він може зберігатися без тиску в твердому вигляді».

Дмитро Рафальський, технічний директор і співзасновник ThrustMe

Маневри супутника були виконані успішно, також з'ясувалося, що йод забезпечує навіть більшу ефективність іонізації, ніж ксенон. Крім того, системи на основі йоду можуть бути побудовані в значно менших і простих формах, ніж нинішні супутники.

Тепер, після успішних випробувань, розробники планують перейти до наступного етапу – розробки силової установки на йоді.

Нагадаємо, SpaseX відправить на орбіту одразу 53 супутники. А сьогодні, почалося найтриваліше за п’ять століть часткове місячне затемнення.

Для зручності і аби бути першим у курсі найсвіжіших новин України та світу – переходьте і підписуйтесь на наш Telegram-канал «Погляд Київщина – Інформаційна Агенція». Щоб не пропустити найсвіжіші новини – обов’язково вмикайте повідомлення у вашому Telegram.