#Розслідування #сесія #Розслідування #ірпінь #Карплюк #Розслідування #Діти #екологія #ірпінь #Освіта #сесія #ірпінь #історія #Карплюк #сесія #екологія #ірпінь #історія #Освіта #ирпень
Новини
Всесвіт

На нову мапу Чумацького Шляху нанесли майже 2 млрд зірок

06.12.2020 0 Бобрик1 Юлія1 0

Оновлений каталог Gaia охоплює 92% відомих зірок в околицях Сонця.

Фото: ESA

Про це повідомили в New Atlas.

Орбітальний телескоп Gaia підготував найдетальнішу мапу Чумацького Шляху, на яку нанесли точне положення 1,8 млрд зірок. Ці дані вже принесли свої «плоди», проливши світло на бурхливу історію нашої галактики і навіть виявивши кривизну траєкторії Сонячної системи.

Телескоп Gaia запустили в космос на космічному кораблі «Союз-Фрегат» в середині грудня 2013 року в точку Лагранжа L2, де тяжіння Землі і Сонця врівноважують один одного. Метою місії є створення тривимірної карти нашої галактики. В процесі безперервних спостережень телескоп збирає величезну кількість даних про яскравість, температурі і рух мільярда зірок, які подорожують по Чумацькому Шляху.

Натомість новий каталог Gaia містить дані про стан і яскравість 1,8 млрд зірок і 1,6 млн позагалактичних об'єктів. А оновлений список найближчих до Сонця зірок, що знаходяться в межах 326 світлових років, тепер містить 331 312 об'єктів і охоплює 92% відомих зірок в околицях Сонця.

Фото: ESA

Як повідомляв «Погляд», про те, що з’явилася нова мапа Чумацького Шляху стало відомо наприкінці листопада. Тоді ж писали про те, що Земля виявилася ближче до надмасивної чорної діри нашої галактики, ніж ми думали раніше.

Нагадаємо, нещодавно легендарний радіотелескоп в Пуерто-Ріко, який планували знести, звалився сам. А Ілон Маск назвав терміни відправки людини на Марс.