#Розслідування #сесія #Розслідування #ірпінь #Карплюк #Розслідування #Діти #екологія #ірпінь #Освіта #сесія #ірпінь #історія #Карплюк #сесія #екологія #ірпінь #історія #Освіта #ирпень
Новини
Всесвіт

На Марсі зафіксували загадкове пульсуюче в ультрафіолеті світіння

09.08.2020 Бобрик Юлія 0

Дослідники з Центру космічних польотів імені Годдарда за допомогою космічного апарату MAVEN з місії NASA зафіксували ультрафіолетове «нічне світіння» в марсіанській атмосфері, яке пульсує з певною періодичністю.

Фото: NASA

Звіт було опубліковано в журналі Journal of Geophysical Research: Space Physics, а коротко про відкриття розповідає портал Phys.org.

Отримані зображення доводять той факт, що великі області марсіанського нічного неба буквально пульсують в ультрафіолетовому світлі. І хоча побачити їх неозброєним оком не можливо, воно не менш яскраве в ультрафіолеті, як північне сяйво на Землі. Світіння дослідники пов'язують зі складною схемою циркуляції різних газів в атмосфері Марса.

Пульсуюче світіння доводить, що потоки в атмосфері Марса грають важливу роль. Кількість таких хвиль і їх швидкість вказують на те, що середня частина атмосфери знаходиться під впливом щоденного режиму сонячного нагріву і збурень, пов'язаних з топографією величезних вулканів. Також вчені встановили, що з трьох регулярних нічних спалахів перший – завжди найяскравіший.

Нагадаємо, на Марс нещодавно відправили цілий «парк» безпілотників для масштабних досліджень.