#Розслідування #сесія #Розслідування #ірпінь #Карплюк #Розслідування #Діти #екологія #ірпінь #Освіта #сесія #ірпінь #історія #Карплюк #сесія #екологія #ірпінь #історія #Освіта #ирпень
Новини
Київщина
Пригоди
Пожежі

На Київщині знову масово палять траву: рятувальники б’ють на сполох

21.03.2020 Александр Чернышенко 0

Вражаючі цифри: лише протягом минулої доби рятувальники здійснили 138 виїздів  для гасіння пожеж трав'яного настилу.

Про це повідомили у Головному управлінні ДСНС України у Київській області.

З 19 по 20 березня «найгарячишими» районами Київщини по кількості виїздів рятувальників на ліквідацію пожеж на відкритих територіях стали: Обухівській (16), Іванківський (14), Бородянський (11), Ірпінський (7), Кагарлицький (5), Барищівський (2), Ставищенський (2), Білоцерківський (2), Миронівський (2), Сквирській (1), Тетіївський (1).

Загальна площа пожеж трав'яного настилу складає понад 167 гектарів. При цьому завдаються збитки державі та непоправна шкода довкіллю та здоров'ю мешканців Київщини.

Як зазначають рятувальники, коли палять траву, то згорає гумус із найбільш родючого шару ґрунту, тому на місці горіння може вже нічого не вирости.

Окрім того, під час згоряння однієї тонни рослинних залишків у повітря вивільняється більше 9 кг мікрочасточок диму. До їх складу входять пил, окис азоту, вуглекислий газ, важкі метали тощо, які осідають у легенях. З травою часто горить безліч сміття, що істотно підсилює забруднення атмосфери.

При цьому від пожеж трав’яного настилу гинуть як самі тварини, так і їхні гнізда. Наприклад, знищуються гнізда таких птахів як крижень, травник, жайворонки, чайка тощо. Від сильної пожежі у травні  гинуть їжаки, зайці, розваги.

Рятувальники вкотре звертаються до жителів Київщини з гаслом: «Не пали траву, там хтось живе»!

Для довідки: з початку 2020 року на території Київщини виникло 1036 пожеж трав'яного настилу на площі понад 1237 гектарів.

Фото - ГУ ДСНС України у Київській області.