Новини
Новини Київської області
Екологія
Кримінальні новини

На Київщині під виглядом «оздоровлення лісів» незаконно зрубали дерев на 87 млн грн


За два роки держпідприємство у столичному регіоні заготовило та реалізувало 174 729,52 куб. м деревини.

Фото: pixabay.com

Про це повідомили в Державному бюро розслідувань (ДБР).

Розпочато досудове розслідування щодо можливого зловживання владою чиновників в ДП СЛП «Київоблагроліс» та десяти лісогосподарських підприємств, що входять до його складу.

«Встановлено, що з 1 січня 2017 року по 1 квітня 2019 року посадовці систематично незаконно здійснювали рубки під виглядом формування і оздоровлення лісів», – зазначають в бюро.

Також повідомляється, що за два роки в агролісництвах держпідприємства незаконно заготовили та реалізували 174 729,52 куб. м деревини, чим завдали тяжких наслідків на суму понад 87 млн грн.

Варто зазначити, що до складу ДП СЛП «Київоблагроліс» входять Богуславське, Бородянське, Димарське, Тетіївське, Києво-Святошинське, Оливське, Поліське, Сидоровицьке, Таращанське, Шпилівське та Іванківське агролісництва. Загальна площа земель лісового фонду обліковується в кількості 36 429 га.

25 листопада ДБР провело обшуки за місцями роботи та проживання фігурантів на території Києва та Київської області. Були вилучені електронні носії, мобільні телефони, фінансово-господарські документи, чернетки з інформацією, що підтверджує злочинну діяльність фігурантів провадження.

Фото: ДБР

«За результатами розслідування діям посадовців буде надано правову оцінку», – повідомляють в Київській обласній прокуратурі.

Наразі вирішується питання щодо повідомлення про підозру фігурантам кримінального провадження за статтею про незаконну порубку та зловживання владою, які спричинили тяжкі наслідки (ч. 4 ст. 246 та ч. 2 ст. 364 КК України). Якщо вину буде доведено, підозрюваним може загрожувати до 7 років в'язниці.

Як повідомляли в «Погляді» раніше, за останні декілька років через незаконну вирубку лісу Україна зазнала 1 млрд грн збитків.

На жаль, повідомлення про незаконну рубку чути ледь не щодня, не нехтують порушники кругляком навіть у зоні ЧАЕС.