Новини
Київщина
Пригоди
Кримінальні новини

На Київщині незаконно зберігали кулемет

15.11.2019 Косянчук Інна 0

З початку року поліція Київщини вилучила майже 11 тисяч одиниць зброї та боєприпасів.

Сьогодні, 15 листопада, під час брифінгу щодо результатів роботи поліцейських у сфері протидії незаконному обігу зброї та боєприпасів керівник поліції Київщини Андрій Нєбитов розповів, що з початку року правоохоронці Київської області вилучили 10917 одиниць зброї та боєприпасів, що на 800 одиниць білше, ніж було торік.

«Арсенал» виявився немалим і розмаїтим: працівники структурних та територіальних підрозділів поліції вилучили у жителів Київщини 208 одиниць вогнепальної зброї (серед них 5 гранатометів, кулемет, 4 автомати, 107 пістолетів, 25 нарізних карабінів), а також 10639 патронів, гранат та інших боєприпасів.  А ще – 3 обрізи, 60 одиниць травматичної зброї, 5 зразків вогнепальної зброї кустарного виробництва, вибухівку.

«Загалом задокументовано 176 фактів незаконного поводження зі зброєю. Усі відомості внесені до Єдиного реєстру досудових розслідувань за ст. 263 Кримінального кодексу України. Після проведення досудового розслідування 155 кримінальних проваджень з обвинувальними актами направлено до суду, повідомила Поліція Київської області.

Також поліцейські повідомили про ще одну проблему викрадення травматичної зброї. З початку року зареєстровано 521 такий факт. «Найбільшим попитом користується короткоствольна зброя, яку громадяни придбали різними шляхами і неналежно її зберігають. Що, у свою чергу, стає об’єктом злочинного посягання. Це викрадення травматичної зброї з салонів авто, барсеток», йдеться в повідомленні.

«Наявність нелегальної зброї у людей – це небезпека скоєння тяжких злочинів», - Андрій Нєбитов

Поліція Київщини продовжує боротьбу з незаконним обігом зброї. Цьогоріч законослухняні громадяни здали до поліції 229 одиниць вогнепальної зброї та 1016 боєприпасів, що на 300 одиниць більше, ніж торік.

Поліцейські продемонстрували цікаві зразки вогнепальної та холодної зброї. Зокрема, це зброя, вилучені правоохоронцями під час затримання злочинців та обшуків у їхніх помешканнях. Також зброя, вилучена під час порушення правил полювання та зброя, яку здали до поліції законослухняні громадяни.

Також поліцейські прость усіх, хто володіє інформацією щодо незаконного використання, зберігання, переміщення зброї, боєприпасів, або про інші випадки, котрі можуть загрожувати безпеці людей, телефонувати до поліції на спецлінію 102.