Новини
Україна
Київщина
Біла Церква
Суспільство

На Київщині намолочено понад мільйон тонн зерна

07.08.2019 Косянчук Інна 0

Цього року темпи збирання збіжжя повільніші, зате урожайність зернових вища

Жнива наближаються до завершення. Збирання деяких ранніх зернових культур наближається до завершення (залишилось  менше 10% площ), інших – до половини, залежно від виду культур і часу достигання. Учора, 6 серпня, коли, за повідомленням Київської облдержадміністрації було намолочено 1 мільйон 284,9 тисячі тонн зерна, департамент агропромислового розвитку Київщини привітав аграріїв і подякував за вмілу організацію праці, використання сучасних технологій, за вагомий внесок у спільний український коровай. Середня урожайність становить 50,6 центнера з гектара.

За даними порталу latifundist.com, цього року темпи збирання зернових дещо нижчі, ніж торік. Вочевидь, даються взнаки погодні умови. Так, якщо минулоріч на 7 серпня озима пшениця і озимий ячмінь були зібрані стовідсотково, то на сьогодні озима пшениця скошена на площі 93%, а озимий ячмінь – 89%. Щодо інших культур, які зараз у стадії активного збирання урожаю ситуація така сама.

Хоча в цілому по Україні показники темпів дещо вищі. Скажімо якщо торік на 7 липня було намолочено пшениці 22,44 мільйони тонн пшениці, то цього року – 26, 6 мільйона тонн.

Зате на Київщині зовсім протилежна картина – за урожайністю. Зокрема, торік озимої пшениці намолочували в середньому 48,38 центнера з гектара, а цьогоріч  - 53,5. В деяких районах обласні середній показник урожайності озимої пшениці  ще вищий. Зокрема, у Білоцерківському -- 56,5 ц/га, у Кагарлицькому –  57,4 ц/га; А в Сквирському – 60,8 ц/га.

Ярої пшениці торік узяли в середньому по 40, 45 центнера з гектара, а цього року – по 44,4. Озимого ячменю цього року намолочують по 46,8 центнера з гектара, що більш ніж на три центнера більше, ніж минулоріч. Ярого  ячменю беруть у середньому по 43, 6 центнера з гектара, а в 2018-му було по 39,27. Втім, у деяких районах Київщини середні показники по району вищі, ніж по області. Так, у Білоцерківському ройоні середня урожайність  цієї культури становить 47 ц/га, у Володарському – 57 ц/га, у Тетіївському -- 54ц/га.

Торік фахівці відзначали, що урожай-2018 в Україні був найвищим за всю історію незалежності країни. Однак тенденції, які показують результати цьогорічних жнив, дають підстави сподіватися, що цього року Україна поб’є минулорічний рекорд у цій сфері.