Новини
Київщина
Кримінальні новини

На Київщині курган III тисячоліття до нашої ери знищив фермер

17.08.2021 Созанська Ірина 0

Київська обласна прокуратура повідомляє, що на Київщині фермер захопив і розорав курган ІІІ тисячоліття до н.е.

Навесні 2021 року біля смт Володарка Київської області місцевий житель самовільно зайняв ділянку землі, зорав її технікою та засіяв. Це був курган, датований приблизно III тисячоліттям до нашої ери.

Ділянка належить до земель історико-культурного призначення та особливо цінних земель, повідомляє Київська обласна прокуратура. Археологічну пам’ятку безповоротно втрачено, зазначається у повідомленні.

Прокуратура скерувала до суду обвинувальний акт. 50-річному землеробу загрожує покарання у виді обмеження волі на строк від двох до чотирьох років або позбавлення волі на строк до двох років.

На Володарщині є понад сотня пам’яток археології, зокрема кількадесят курганів, серед яких найвідоміший – Царева Могила. Кургани – це могили кочових народів у формі земляного чи рідше кам’яного насипу над поховальною камерою.

ІА “Погляд” вже повідомляв, що кургани небезпечних рештків курей та посліду к Бородянці вивезли на місцеві поля.

Також ми інформували, що у Вишгороді проходять розкопки Древньоруського городища.

https://www.youtube.com/embed/ROPvdjqAMqA

Щоб бути першими у курсі найсвіжіших новин Київщини, України та світу – переходьте і підписуйтесь на наш Telegram-канал «Погляд Київщина – Інформаційна Агенція». Читайте нас у Facebook «Погляд Київщина» і дивіться на YouTube.