Новини
Новини Київської області
Кримінальні новини

На Київщині діяв конвертцентр, що переводив у тінь сотні мільйонів гривень


Щомісяця міжрегіональний конвертаційний центр, що діяв у Київській, Сумській та Харківській областях, виводив у тінь майже 400 мільйонів гривень. Його діяльність припинила Служба безпеки України.

Зокрема, повідомляється, що організатори надавали замовникам послуги з мінімізації податкових платежів до державного бюджету, легалізації доходів та переведення коштів у готівку. Незаконні фінансово-господарські операції здійснювали через низку фірм із ознаками фіктивності. Деякі з них були оформлені на підставних осіб, зокрема й мешканців тимчасового окупованих територій Донбасу.

За місцями проживання, в офісних приміщеннях та в автомобілях учасників махінації правоохоронці провели обшуки, вилучивши комп’ютерну техніку, магнітні носії інформації, мобільні телефони, банківські картки, гроші, дані про клієнтів та інші докази протиправної діяльності групи.

На вилучене майно накладено арешт, а банківські рахунки незаконного конвертаційного центру заблоковано. Відкрито кримінальне провадження за ч. 5 ст. 191 (привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем) Кримінального кодексу України.

Окрім того, перевіряється інформація щодо можливої причетності організаторів схеми до фінансування незаконних збройних формувань терористичних організацій «Л/ДНР».

Джерело

Раніше «Погляд» повідомляв, що у столиці ліквідовано конвертаційний центр з обігом коштів понад 258 млн грн.

Читайте також про понад 20 обшуків у Державній податковій службі ДБР провело.