Новини
Фастів
Довкілля
Земля

Весняне диво: на Фастівщині у ботанічному заказнику розквітла проліска дволиста

24.03.2020 Александр Чернышенко 0

На Фастівщині, на території ботанічного заказника місцевого значення «Черківщина» почала квітнути проліска дволиста, яка занесена до Червоної книги України.

Про це повідомляє Фастівський лісгосп.

Проліска двулиста (Scilla bifolia L) вважається декоративною, лікарською і медоносною рослиною, хоча насправді нектару з однієї рослини дуже мало. Екстракт пролісок входить у деякі лікарські препарати, які успішно використовується для лікування неврозів серця, підвищеної збудливості вегетативної нервової системи, істерії, неврастенії.

Лісовою охороною Фастівського лісгоспу навесні постійно проводяться охоронні заходи аби вберегти проліски від нещадного зривання. За статтею 90 Кодексу України про адміністративні правопорушення передбачена відповідальність за зривання рослин, занесених до Червоної книги України -  штраф від 340 до 850 гривень із вилученням добутого.

Для довідки: Ботанічний заказник місцевого значення «Черківщина», що розташований у мальовничій місцині на Фастівщині, отримав цей статус зовсім нещодавно за рішенням Київської облради від 22 червня 2017 року. Площа, яку займає заказник, сягає 32,4 гектарів.

Флора заказника різноманітна: на лісовому масиві зростає понад 30 видів деревних та чагарникових порід та більше 80 квіткових і трав’янистих рослин. Та особливу цінність представляють саме проліска дволиста і підсніжник - вони занесені до Червоної книги України.

Фото - Фастівський лісгосп.