Новини
Фастів

На Фастівщині планують створити три ОТГ: влада Фастова пропонує чотири


Про це йшлося на апаратній нараді у місті.

20 грудня 2019 року набув чинності Закон України «Про внесення змін до Закону України «Про добровільне об’єднання територіальних громад». Згідно нього, в подальшому об’єднання громад відбуватиметься виключно за перспективним планом.

Очікується, що Верховна Рада прийме Закон України № 2653, який уповноважить Уряд  визначати адміністративні центри територіальних громад та затверджувати їхні території.

Розроблені перспективні плани облдержадміністрації подають до Кабінету Міністрів, який затверджує ці документи та на їх основі затверджує території громад.

Планується, що до квітня 2020 року в Україні затвердять адміністративно-територіальний устрій базового рівня, до червня – устрій субрегіонального рівня (рівень об’єднаних районів), у 3-му кварталі очікується прийняття нової редакції Закону про місцеве самоврядування.

Першою облдержадміністрацією, що направила Уряду проєкт перспективного плану, стала Київська ОДА.

За даним планом на території Фастівського району пропонується затвердити 3 спроможні територіальні громади: Фастівську, Кожанську і Томашівську. Хоча починаючи з 2015 року мова йшла і про формування Борівської ОТГ.

До складу Фастівської ОТГ пропонується включити наступні ради: Фастівську міську раду, Борівську селищну раду, Бортниківську сільську раду, Великоснітинську сільську раду, Веприцьку сільську раду, Малоснітинську сільську раду, Оленівську сільську раду, Мотовилівську сільську раду, Мотовилівсько-слобідську сільську раду та Фастівецьку сільську раду.

Як повідомив Михайло Нетяжук, Фастівська міськрада підтримує створення чотирьох ОТГ на теренах Фастівщини, разом з Борівською ОТГ. На його думку, Борова разом із селами поруч є цілком самодостатніми населеними пунктами для створення у них ОТГ. Для людей, які там проживають, це буде краще, адже керувати з Фастова Боровою, якщо там буде тільки староста, в якого не буде бюджетних повноважень, буде доволі проблематично. Тому мер Фастова разом в. о. селищного голови Борової Дмитром Босим будуть готувати спільне звернення, щоб врахувати у перспективному плані створення Борівської громади.