Новини
Україна-суспільство

На деякі види аграрної продукції знизили ПДВ

02.03.2021 Дар'я Сафронова 0

1 березня почав діяти Закон України "Про внесення змін до Податкового кодексу України відносно ставки податку на додану вартість з операцій постачання окремих видів сільськогосподарської продукції".

Фото: pixabay

Нагадаємо, "Погляд" писав, що 17 грудня у другому читанні підтримали 255 парламентарів відповідний законопроєкт, а з 1 березня він почав діяти.

Закон №3656 знижує ставку ПДВ з 20% на 14% по окремих видах сільськогосподарської продукції, а саме: великої рогатої худоби, свиней, молока, цукрових буряків, пшениці, жита, ячменю, вівса, кукурудзи, соєвих бобів, насіння льону, ріпаку, соняшнику.

Закон повинен підтримати сільськогосподарське виробництво товарів в Україні, залучити інвестиції у галузь, а також підвищити конкурентоспроможність.

Крім цього, передбачено зниження мотивації платників податку до оптимізації податкових зобов'язань з ПДВ за операціями з відповідною продукцією, що зменшить втрати бюджету та сприятиме детінізації у сфері аграрного виробництва.

Також ми раніше повідомляли, що на початку грудня президент підписав закон про державну підтримку аграріїв. Цей закон дає можливість розширити коло потенційних одержувачів держпідтримки.

Щоб бути першим у курсі найсвіжіших новин Київщини, України та світу, переходьте і підписуйтесь на наш телеграм-канал «Погляд Київщина – Інформаційна Агенція». Підписуйтесь у фейсбуці на Погляд Київщина і дивіться на YouTube.