Новини
Україна
Київщина
Бориспіль
Кримінальні новини

На Бориспільщині згадують майданівця Юрія Вербицького

22.01.2020 Оксана Кириленко 0

Вченого зі Львова жорстоко били тільки за те, що він говорив українською. При цьому обзивали "западенцем" і "бандерівцем". Після цього покаліченого чоловіка вивезли в Бориспільський район і викинули в лісопосадці ще живого з перебитими ногами.

22 січня рано вранці на путівці неподалік від села Гнідин Київської області перехожі знайшли тіло чоловіка. Спочатку правоохоронці "не виявили у померлого слідів насильницької смерті". І озвучили версію, що невідомий 40-45 років помер від переохолодження. Але місцеві жителі обурилися і підняли шум, адже у загиблого руки були зв'язані скотчем. Завдяки цьому і стало відомо, що тіло належить зниклому напередодні вченому - 50-річному Юрію Вербицькому.

Львівський сейсмолог був на Майдані трохи більше тижня. У ніч на 21 січня отримав поранення ока. Активісти за наполяганням медиків зголосилися відвезти його в офтальмологічне відділення Олександрівської лікарні на вул. Шовковичній.

Близько четвертої години ранку Вербицький та Ігор Луценко під'їхали до будівлі медустанови. Вони зайшли до відділення, але їх звідти силоміць витягли з десяток міцних спортсменів. Погрожуючи вбивством, вони заштовхали активістів у мікроавтобус "Тойота Хай-Ейс" і відвезли в невідомому напрямку.

Пізніше слідству стане відомо, що меж Києва бандити не покидали. Били і катували Вербицького в гаражі № 247 по вул. Зрошувальній, 2 (район Рембази).

Юрія жорстоко били тільки за те, що він говорив українською. При цьому обзивали "западенцем" і "бандерівцем". Після цього покаліченого чоловіка вивезли в Бориспільський район і викинули в лісопосадці.

Активіст на той момент був ще живий, але самостійно піднятися він не міг - ноги були перебиті. Другого потерпілого, Луценка, висадили неподалік від дачного кооперативу "Іскра". Це поруч із селом Проців.

Через три місяці, у квітні 2014-го, в МВС повідомили, що затримали трьох осіб, причетних до вбивства активіста. Але досі ніхто не сидить, тому що головний підозрюваний у цій справі зник. Щоправда, перед цим суд відпустив його під домашній арешт.

Всього у справі проходить 13 підозрюваних, всіх вдалося вичислити завдяки мобільним телефонам. 

Фото: Гнідинська сільська рада

Тепер щороку всі небайдужі приходять до пам'ятника, який встановили на місці вбивства Юрія, щоб вшанувати пам'ять патріота.