Новини
Біла Церква

На Білоцерківщині виявили африканську чуму свиней


23 липня відбулося позачергове засідання надзвичайної протиепізоотичної комісії при Білоцерківській РДА через виявлення на Білоцерківщині випадку африканської чуми свиней - на території  агрофірми «Глушки».

Фото: pixabay.com

Про це повідомляє Білоцерківська райдержадміністрація.

На засіданні зазначалось, що випадок загибелі свиней від АЧС лабораторно підтвердили. У зв’язку з цим проводяться заходи з локалізації та недопущення розповсюдження вірусу.

Комісія визнала територію свиноферми агрофірми «Глушки» епізоотичним  вогнищем африканської чуми свиней, встановила карантин з 23 липня 2020 року та затвердила план заходів щодо профілактики та недопущення поширення хвороби.

Під суворий контроль за протиепізоотичною ситуацію підпала територія сіл Глушки та Храпачі, зоною нагляду визнали смт Терезине, села Вільна Тарасівка, Олійникова Слобода та Скребиші  Білоцерківського району.

Білоцерківському відділу поліції доручили ліквідувати стихійні місця торгівлі живими свинями та непереробленою продукцією тваринного походження.

Довідка. Африканська чума свиней (скорочена назва АЧС) – інфекційне захворювання свійських та диких свиней, збудником якого є вірус. Для людини вірус АЧС небезпеки не несе. Захворювання передається під час прямого контакту хворих тварин і здорових, через продукти зі свинини, кліщами і механічно (під час переміщення людей і тварин). Вакцина від захворювання відсутня. Майже все поголів'я хворих свиней гине. Вірус знищується виключно шляхом нагрівання до високих температур.

Нагадаємо, раніше «Погляд» повідомляв, що африканську чуму свиней виявили у Бучанській ОТГ.