Новини
Україна
Новини світу

МЗС висловило Грузії протест та просить віддати Саакашвілі Україні (ВІДЕО)

Медики перевели Міхеіла Саакашвілі в реанімацію через погіршення стану здоров'я.

МЗС України назвало дії грузинської влали по відношенню до громадянина України Міхеіла Саакашвілі психологічним і фізичним насильством, а також закликало Грузію припинити ці тортури і передати засудженого Україні.

"Закликаємо грузинську владу негайно припинити знущатися над Міхеілом Саакашвілі та передати його Україні. Не грайтеся із життям людини заради політичної помсти".

В МЗС додали, що грузинська влада діє "у найгірших традиціях НКВС СРСР" — відмовляє йому в терміново необхідній медичній допомозі, свідомо створюючи безпосередню загрозу його життю.

У відомстві підкреслили, що грубе порушення прав людини щодо українського громадянина йде в розріз із задекларованим курсом Тбілісі на здобуття членства в ЄС і свідчить про згортання демократії в Грузії.

МЗС також закликало іноземні уряди та міжнародні організації стати публічно на захист Саакашвілі.

Напередодні Саакашвілі дистанційно приєднався до засідання Тбіліського міського суду, який розглядав клопотання адвокатів про відстрочку покарання і звільнення його за станом здоров’я.

Українською мовою Саакашвілі зачитав своє звернення до України, заявивши, що впевнений у перемозі.

«Але якщо не доживу, моє серце має бути поховано в Києві»,- Саакашвілі.

Потім експрезидент Грузії підняв сорочку та продемонстрував суду свій фізичний стан, вибачившись перед усіма «за неестетичні кадри».

«Єдине, про що я прошу, дати мені можливість адекватного лікування».

Після цього включення було перервано, і суд продовжив слухати свідків захисту.

Нагадаємо, експрезидент Грузії, який має українське громадянство, був заарештований у Тбілісі восени 2021 року після таємного повернення до країни. На той час щодо нього був ухвалений заочний вирок – 6 років позбавлення волі у справі про перевищення повноважень. На останньому засіданні суду, яке відбулося 9 лютого 2022 року Михайло Саакашвілі заспівав гімн України.


Щоб першими дізнаватися про останні події Київщини, України та світу – переходьте і підписуйтесь на наш Telegram-канал Погляд Київщина – Інформаційна Агенція. Також читайте нас у Facebook Погляд Київщина і дивіться на YouTube.