Музично-етнографічний проєкт «Скарби скрині Київського Полісся»
На заході були продемонстровані унікальні строї традиційного народного одягу Київського Полісся з фондів КЗ КОР «Вишгородський історико-культурний заповідник».
«Національний одяг є одним з найважливіших історичних джерел вивчення культурних особливостей українського народу. В часи окупації та воєн, коли ворог намагався знищити все українське, ми змогли зберегти наші давні традиції: в піснях, ремеслах, у вишивці та одязі» — розповідає директор КЗ КОР «Вишгородський історико-культурний заповідник» Влада Литовченко.
Український традиційний костюм є джерелом відомостей про українську культуру та історію, побут та дозвілля, взаємини в сім'ї та суспільстві.
Вишивкам Київщини властивий рослинно-геометризований орнамент зі стилізованими гронами винограду, кольором хмелю, восьмипелюстковими розетками, ромбами, квадратами.
Основні кольори вишивок Київщини — білий, коралово-червоний, відтінений чорний. Одяг є однією з найважливіших складових традиційної культури, без якої неможливо її уявити.
Традиційний народний костюм формувався протягом століть і розвивався безперервно на всьому шляху існування народу.
Раніше ми повідомляли, про відкриття мистецького культурно-документального проєкту «І на оновленій Землі...», виставка присвячена проблемі втрачених культурних цінностей під час російсько-української війни.
Також ми розповідали, що до дня дня сільської жінки мешканці села Озера зібрали кошти на підтримку армії на благодійному ярмарку.
Щоб першими дізнаватися про останні події Київщини, України та світу – переходьте і підписуйтесь на наш Telegram-канал Погляд Київщина – Інформаційна Агенція. Також читайте нас у Facebook Погляд Київщина і дивіться на YouTube.