Україна
Суспільство

Можливі збої у додатку “Дія” 19 грудня (ВІДЕО)

19 грудня в сервісі державних послуг "Дія" може статися збій на тлі виплати грошей за вакцинацію. Про це заявив міністр цифрової трансформації Михайло Федоров.

Найближчої неділі, 19 грудня, стартує програма виплати грошей у межах "єПідтримка", і українці побоюються неполадок у мобільному додатку або на вебпорталі. За словами Михайла Федорова, ці побоювання є небезпідставними.

"Можуть виникнути проблеми. Є багато реєстрів, які можуть не витримати. Але ми робимо все для того, щоби все працювало", — сказав він.

Мінцифри вже запустило пілотний проект виплати українцям по 1 тис. грн, які уряд надав для заохочення вакцинації. Під час тестування, яке стартувало 13 грудня, у багатьох користувачів почали зникати електронні документи в "Дії". Михайло Федоров пояснив, що сервіс не має у своєму розпорядженні єдиної бази даних, де зберігається необхідна інформація про громадян, а щоразу після авторизації наново запитує їх із реєстрів. Іноді застарілі бази не витримують великої кількості запитів, і документи просто не завантажуються. І все ж чиновник вважає таку архітектуру безпечнішою, ніж якби сервіс зберігав дані.

Щоб першими дізнаватися про останні події Київщини, України та світу – переходьте і підписуйтесь на наш Telegram-канал Погляд Київщина – Інформаційна Агенція. Також читайте нас у Facebook Погляд Київщина і дивіться на YouTube.