Новини
Україна
Суспільство
Здоров'я

МОЗ планує прив’язати мінімальну зарплату медиків до прожиткового мінімуму


МОЗ підготувало законопроєкт, який встановить мінімальну зарплату медичним працівникам, спираючись на прожитковий мінімум громадян.

фото - Васильківська центральна районна лікарня

Про це повідомив міністр охорони здоров’я Максим Степанов на ранковому брифінгу 16 грудня:

«На минулому тижні я своїм колегам по уряду заслав на підпис відповідний законопроєкт, який підготувало Міністерство охорони здоров’я та який встановлює мінімальну заробітну плату медикам і закріплює її в законі, прив’язуючи до прожиткового мінімуму».

Питання оплати заробітної плати медиків завжди стояло гостро, адже, як відомо, працівники медичної сфери України не отримують гідної оплати своєї праці. А в світлі цьогорічної пандемії коронавірусу стає зрозуміло, що українським медикам нічого не залишиться, як шукати щастя десь за кордоном, наприклад, у сусідній Польщі, яка нещодавно відмінила визнання іноземних дипломів і де заробітна плата медиків у кілька разів більша, ніж в Україні. Тож якщо оплата праці українських медичних працівників не буде підвищена, у найближчі роки Україна може залишитись без медиків.

Незважаючи на це, 15 грудня Верховна Рада ухвалила законопроєкт № 4000 про Державний бюджет України на 2021 рік, який передбачає видатки на медицину у розмірі 156 мільярдів гривень. На думку МОЗ, цих коштів буде недостатньо, щоб суттєво підвищити заробітну плату медиків.

фото - unsplash.com

Зокрема, за розрахунками МОЗ, заробітна плата лікарів після інтернатури повинна становити 22-23 тис. грн, середнього медичного персоналу – 17-18 тис. грн, молодшого медперсоналу – не менше 12 тис. грн. Для цього МОЗ просило уряд і парламент передбачити у держбюджеті на 2021 рік на сферу медицини закласти 225 млрд грн.

«Заробітна плата наших медичних працівників – це головне. Якщо ми не вирішимо це питання, ми можемо залишитись без наших лікарів і медичного персоналу. Ми можемо скільки завгодно збільшувати кількість ліжок, але якщо біля цього ліжка не буде фахівця, воно нікому не потрібно», – наголосив міністр охорони здоров’я.

Нагадаємо, що раніше уряд не підтримав бюджетний запит МОЗ щодо підняття зарплат медикам. Зокрема, в редакції бюджету, який Кабмін відправив на голосування у Верховну Раду, кошти на таке підвищення заробітної плати не передбачено. У прийнятому ж бюджеті на 2021 рік передбачено збільшення зарплат медикам на 30%. Раніше бюджет на наступний рік передбачав 123 млрд грн на Програму медичних гарантій 2021.

Щоб бути першими у курсі найсвіжіших новин Київщини, України та світу - переходьте і підписуйтесь на наш телеграм-канал «Погляд Київщина - Інформаційна Агенція». Читайте нас у Facebook Погляд Київщина і дивіться на YouTube.