Україна
Головні новини
Здоров'я
Україна-суспільство

МОЗ не рекомендуватиме продовжувати карантин «вихідного дня»


Карантин «вихідного дня», який був запроваджений в Україні з 14 по 30 листопада, спрацював не так ефективно, як очікували у МОЗ. Не всі українці його дотримувались, однак, незважаючи на це, темпи зростання кількості нових випадків COVID-19 в країні трохи зменшились.

фото - freepik.com

Про це заявив міністр охорони здоров'я Максим Степанов в ефірі телеканалу «Україна 24».

«Остаточні результати ми побачимо наступного тижня, як спрацювали всі без винятку «карантини вихідного дня» впродовж трьох пар вихідних, які були. Але хочу однозначно сказати, що ми пам'ятаємо, як пройшли перші вихідні, коли, м'яко кажучи, не дотримувалися «карантину вихідного дня». Але все-таки бачимо тенденцію до зменшення динаміки зростання…»

Максим Степанов

Тому МОЗ навряд чи буде пропонувати уряду продовжити карантин «вихідного дня».

Натомість в Україні наразі гостро стоїть питання введення жорсткого карантину. Міністр розповів, що ситуація по країні з навантаженістю на медичну систему неоднорідна.

«Є регіони, де більше навантаження, є - де менше. Але все одно є певне зростання по всій території країни. Додаються ліжка, кисень, ця робота триває», – додав Степанов.  

Тож, за словами очільника МОЗ, впровадження будь-якого жорсткого карантину на всій території країни буде зумовлене навантаженням на систему охорони здоров’я.

«Від 25 до 35 тис. хворих на добу може дати зростання кількості госпіталізованих – і ми будемо мати підстави запропонувати введення жорсткого карантину. Якщо дивитися на прогнози, у нас така кількість мала бути 1 грудня, але її не було. Ми бачимо, що таке зростання може бути впродовж грудня»

Максим Степанов

Зауважимо, що станом на 1 грудня в Україні загалом з початку пандемії налічується 745 123 випадків COVID-19, у тому числі впродовж останньої доби - 12 498.

Нагадаємо, що наразі дати запровадження локдауну в Україні немає.

Як повідомляв «Погляд», бюджет на 2021 рік – без вакцинації і доплат медикам.