Новини
Здоров'я
Україна-суспільство

МОЗ хоче запровадити новації шкільного харчування


Пропонується заборонити в навчальних закладах ковбаси, сосиски, солодкі газовані та енергетичні напої, обмежити кількість солі та жирів.

Фото ІА "Погляд"

Проєкт постанови, що містить нові норми та порядок  організації дитячого харчування у навчальних закладах, розробили у МОЗ.

За словами заступника міністра охорони здоров’я – головного санітарного лікаря України Віктора Ляшка, ним рекомендовано встановити заборону на пропонування дітям ковбас, сосисок, солодких газованих та енергетичних напоїв тощо.

Про це повідомляє ресурс Середня освіта, і зауважує, що таким чином вперше на законодавчому рівні буде врегульовано питання щодо харчування дітей з особливими дієтичними потребами, такими як цукровий діабет, непереносимість глютену, лактози тощо.  

«Світова тенденція говорить про те, що наші діти стали більше їсти шкідливої їжі і менше рухатися. Тому необхідно зробити дитяче харчування різноманітним та корисним», - зазначив Ляшко.

Деталізується, що проєктом планують заборонити навчальних закладам закуповувати, реалізовувати та пропонувати дітям технологічно оброблені м’ясні та рибні страви. Йдеться не лише про ковбаси, сосиски, заморожені напівфабрикати, солодкі газовані й енергетичні напої, а й будь-які інші напої із вмістом доданих цукрів. Окрім того, планується обмежити добову кількість солі, цукру, борошняних та кондитерських виробів та жирів.

Як повідомляв «Погляд», урожай майже зібрали, а продукти в Україні дорожчають.