#Розслідування #сесія #Розслідування #ірпінь #Карплюк #Розслідування #Діти #екологія #ірпінь #Освіта #сесія #ірпінь #історія #Карплюк #сесія #екологія #ірпінь #історія #Освіта #ирпень
Київщина
Суспільство

Мовний омбудсман: необхідно затвердити мовну програму столиці та Київщини

15.01.2022
Тарас Кремінь звернувся до керівництва Києва і Київської області з проханням затвердити міську і обласну програми розвитку державної мови.

Мовний омбудсман: необхідно затвердити мовну програму столиці та Київщини - зображення

Уповноважений із захисту державної мови Тарас Кремін написав на своїй фейсбук-сторінці, що кожне четверте-п'яте звернення, яке протягом 2021 року надійшло на адресу Секретаріату Уповноваженого щодо порушення мовного Закону – від киян.

Протягом минулого року на його адресу надійшло загалом 3574 звернення про порушення мовного Закону.

"Я публічно звертаюсь до керівництва Києва і Київської області, негайно втрутитися в цю ситуацію, затвердити міську і обласну програми розвитку української мови, як це зроблено в інших областях (для прикладу, на Харківщині та Кіровоградщині), запровадити мережу безкоштовних курсів з вивчення української мови, забезпечити необхідними умовами іспитові майданчики і центри проведення іспитів на рівень володіння державною мовою для потенційних державних службовців. І звичайно здійснювати постійний та позаплановий контроль тих сфер, які є проблемними", – написав Кремінь.

Він також повідомив, що скарги на порушення мовного закону стосуються й окремих депутатів місцевого рівня.

Нагадаємо, протягом 2021 року на YouTube з'явилося понад 1000 нових україномовних каналів. Торік 31 грудня їх було 2 315, сьогодні – понад 3 330.

Щоб першими дізнаватися про останні події Київщини, України та світу – переходьте і підписуйтесь на наш Telegram-канал Погляд Київщина – Інформаційна Агенція. Також читайте нас у Facebook Погляд Київщина і дивіться на YouTube.