#Розслідування #сесія #Розслідування #ірпінь #Карплюк #Розслідування #Діти #екологія #ірпінь #Освіта #сесія #ірпінь #історія #Карплюк #сесія #екологія #ірпінь #історія #Освіта #ирпень
Київщина
Анонси
Культура
Новини Кіно

Монстри захоплюють Довженко-Центр у Києві: це не фільм жахів!

14.05.2019 Косянчук Інна 0

Дивились картину «Чужий»? Це саме він, двометровий «Чужий». У супроводі біомеханоїдів

Це справді не фільм жахів. Це виставка. Перша в Україні ретроспективна виставка лауреата премії “Оскар” за найкращі візуальні ефекти, швейцарського художника-сюрреаліста Ганса Рудольфа Ґіґер  (1940-2014). Вона відкриється 30 травня у столичному Довженко-Центрі за підтримки Embassy of Switzerland in Ukraine / Посольство Швейцарії в Україні  та в рамках Molodist Kyiv International Film Festival.

У холі Довженко-Центру з 30 травня до 30 червня можна буде побачити 32 оригінальні графічні  твори та 7 скульптур 1960-2000-х рр. – як знакових, так і раритетних, таких, що відображають пошуки митця на різних етапах його творчого шляху. В експозиції –  “Біомеханоїди” 1960-х, “Трип-Тихон” 1970-го, біомеханічні пейзажі 1970-х, енциклопедичний автопортрет 1976-го, ранній концепт-арт для фільму Алехандро Ходоровського “Дюна”, який так і не вдалося зняти, і, звичайно ж, для фільму “Чужий”. Серед найбільш вражаючих робіт - двометрова скульптура “Чужого”.

ДОВІДКА. Г.Р. ҐІҐЕР, enfant terrible світового мистецтва, «батько біопанку», є автором дизайну найбільш впізнаваного образу монстра у світовому кінематографі - Чужого. Рівно 40 років тому, у 1979 р. вийшов на екрани перший однойменний фільм (реж. Рідлі Скотт), що назавжди змінив жанри sci-fi та жахів, потужно вплинув на поп-культуру й дизайн у кіно, комікси та комп’ютерні ігри, здобувши мільйони фанатів у всьому світі.

«Я думаю, що більшість образів на моїх картинах уособлюють зло, ле ви не можете сказати, що сам я — зло. Просто зло набагато, набагато цікавіше раю...» (Г.Р.  Ґіґер).

Детальніше про митця та його творчість відвідувачі виставки зможуть дізнатися з документального фільму «Темна Зірка: Світ Г.Р.  Ґіґера » (Dark Star: H. R. Gigers Welt, 2014, реж. Белінда Саллін) та з кінолекторію Довженко-Центру – будуть показані 1960-1980-х років, зняті за життя митця та його безпосередньої участі. 

Твори для виставки надано Museum HR Giger (Грюєр, Швейцарія), заснованим самим художником у 1998 р.

Куратори: Marco Witzig (Швейцарія), Carole Glauser (Швейцарія), Myroslava Hartmond (Україна).

Виставка триватиме з 30 травня по 30 червня 2019

Години роботи: 12:00 - 20:00

Вихідний: понеділок

Вхід 80 грн.

Пільговий квиток 50 грн. для студентів та пенсіонерів за наявності дійсного посвідчення.

Вхід для дітей до 16 років - тільки у супроводі дорослих, за ціною пільгового квитка. 

Вхід вільний для співробітників музеїв, осіб з інвалідністю 1-2 групи, учасників бойових дій за наявності дійсного посвідчення.  

30 травня Довженко-центр запрошує на перші події паралельної програми:

18:00 - спеціальний музичний перформанс Українського Імпровізаційного Оркестру Ukrainian Improvisers Orchestra під керівництвом Дмитра Радзецького, натхненний Г.Р. Ґіґером.

19:00 - лекція Марко Вітціга Marco Witzig, куратора HR Giger Museum і особистого друга Г.Р. Ґіґера

Організатори: Довженко-Центр, Посольство Швейцарії в Україні Embassy of Switzerland in Ukraine / Посольство Швейцарії в Україні, КМКФ “Молодість” Molodist Kyiv International Film Festival

Партнери:  Швейцарська культурна фундація Pro Helvetia, Presence Switzerland, Museum HR Giger

Медіа-партнери: UA: Суспільне, НВ, ЛБ, WAS

Генеральний радіо-партнер: Радіо-рокс

Проект є складовою мультидисциплінарної програми “Чужа Швейцарія” до 40 річчя прем’єри фільму «Чужий», ініційована Посольством Швейцарії в Україні:

27.05 - показ відреставрованої оригінальної версії фільму «Чужий» (1979) в рамках КМКФ «Молодість», Кінотеатр «Київ», вул. Велика Васильківська, 19.

30.05 - 30.06 Ретроспективна виставка Г.Р. Ґіґера «АЛІЄНація», Довженко-Центр, вул. Васильківська 1, м. Голосіївська.

30.05 - 12.06 Виставка «Camera Obscura. Ґіґер та фотографія. 1950-1960-ті». Галерея Triptych: Global Arts Workshop, Андріївський узвіз, 34. Щодня, 11.00 - 19.00, вхід вільний.

02.06 концерт швейцарського рок-гурту The Young Gods, Monteray Club, вул. Прорізна, 8.

Джерело: Довженко-центр

Фото з відкритих інтернет-ресурсів