Новини
Головні новини
Суспільство
Політика

Місцеві вибори 25 жовтня відбудуться: але не по всій Україні


За проєкт постанови про призначення місцевих виборів проголосували 326 депутатів з усіх фракцій та груп, окрім фракції «Опозиційної платформи - за життя».

Фото: архів ІА «Погляд»

Слід зауважити, що взагалі щодо призначення проведення місцевих виборів на цю осінь багато у кого були сумніви через карантинні заходи, пов’язані із запобіганням коронавірусу.

Народні депутати збиралися розглянути відповідну постанову 13 липня, але тоді в парламент надійшов лист від президента Зеленського, в якому було наголошено, що цей закон з порядку денного слід прибрати. Причиною скасування розгляду законопроєкту назвали неправильний опис процедури проведення місцевих виборів. Заступник глави фракції «Слуга народу», голова підкомітету з питань організації державної влади комітету з питань місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування Олександр Корнієнко запевнив, що проєкт постанови про призначення чергових виборів до місцевих органів влади терміново допрацюють у комітеті і члени профільного комітету вже знають, як саме це треба зробити.

Отже, тепер парламентарі остаточно визначилися у цьому питанні. Згідно з прийнятою більшістю народних обранців постановою, вибори депутатів обласних, Київської міської, районних у містах рад, а також київського міського голови відбудуться у неділю, 25 жовтня 2020 року.

Втім, місцеві вибори не відбудуться на тимчасово окупованих територіях Криму, Донецької і Луганської областей.

У зв’язку із неможливістю забезпечити представництва спільних інтересів територіальних громад не обиратимуть і обласні ради Донецької й Луганської областей.

Вибори у Криму та на Донбасі парламентарі планують провести вже опісля «припинення тимчасової окупації та збройної агресії РФ проти України» та виведення незаконних збройних формувань.

Нагадаємо, як повідомляв «Погляд», у грудні на Мюнхенській конференції з питань безпеки президент України Володимир Зеленський заявив, що українська влада планує організувати місцеві вибори у жовтні 2020 року на всій території України. Зокрема, вони охоплять й окремі райони Донбасу, але для цього мають бути створені безпекові та політичні умови.