Новини
Україна
Київщина
Бориспіль
Київ

Міський голова Борисполя проти Інституту "префектів"

13.01.2020 Оксана Кириленко 0

13 січня міський голова Борисполя Анатолій Федорчук повідомив, що підписався у спільній заяві міських, селищних, сільських голів, голів об'єднаних територіальних громад до Президента Володимира Зеленського із закликом не допустити поспішного голосування у Верховній Раді за законопроєкт № 2598 "Про внесення змін до Конституції України (щодо децентралізації)". 
Анатолій Соловйович назвав вищезгаданий законопрєкт намаганням централізації влади.

"За поданням префекта можна зупинити будь яку дію органів місцевого самоврядування і відсторонити голову громади від повноважень, а також на підставі цього президент України матиме право поставити туди свого представника. Тобто фактично нівелюється хартія місцевого самоврядування, а це дуже небезпечно.

Адже місто Бориспіль є містом обласного значення і коли затвердять законопроект, то скасовується статус міста обласного значення і ці повноваження можуть бути передані в окружні ради",- заявив Федорчук.

Також мер не розуміє які функції виконуватиме територіальна рада та окружна рада.

"Як будуть розприділятися кошти, чи будуть враховуватися інтереси кожної громади до сих пір незрозуміло."

Анатолій Федорчук підкреслив, що він не виступає проти реформи Володимира Зеленського, а лише намагається зберегти місцеве самоврядування.

Нагадаємо, що 16 грудня на сайті Верховної Ради опублікували текст закону про зміни до Конституції України щодо децентралізації.