Вакансії

Міноборона вимагає у постачальників закуповувати продукти за цінами, яких на ринку вже давно не існує

Все частіше надходять сигнали, що до харчування в армії, а саме якісь продуктів викликає багато питань. Чи це одиничні прикрі непорозуміння, чи все ж майбутня проблема?

Міноборона вимагає у постачальників закуповувати продукти за цінами, яких на ринку вже давно не існує - зображення
Prozorro

Ці прикрі непорозуміння змушують заглянути на сторінку Prozorro, де можна побачити, що Міноборона вимагає у постачальників закуповувати продукти за цінами, яких на ринку уже давно не існує.

Про це пише Юрій Гаврилечко на своїй сторінці у Фейсбук

Для порівняння можемо взяти ціни з тендеру МО за 4 січня, ціни на продукти у щоденному моніторингу порталу Мінфін та ціни на продукти в офіційному парламентському виданні Голос України. Що ми маємо у результаті?

Картопля: контракт МО – 6 грн/кг, Голос України – 12-20 грн/кг, Мінфін - 24,40 грн/кг

Макарони: контракт МО – 25,50 грн/кг, Голос України – 27-28 грн/кг, Мінфін – 28 грн/кг

Яйця: контракт МО – 4,8-4,92 грн/шт, Голос України – 9 грн/шт, Мінфін – 6,3 грн/шт

Свинина: контракт МО – 82,5-218 грн/кг, Голос України – 200-250 грн/кг, Мінфін – 166,47-231,42 грн/кг

Яловичина: контракт МО – 87-174 грн/кг, Голос України – 400 грн/кг, Мінфін – 261,7 грн/кг.

Міноборона вимагає у постачальників закуповувати продукти за цінами, яких на ринку вже давно не існує - зображення

Міністерство оборони прописує у контрактах на харчування ціни, які вже давно не є актуальними. За даними Держстату, наприклад, тільки м'ясо за минулий рік подорожчало майже на 13%.

Один із постачальників офіційно звертався до МО з вимогою збільшити граничні ціни на продукти і наблизити їх до реальних, це можна помітити в одному зі свіжих тендерів на Prozorro. Та відповідь Міноборони не дає надії:

Замовником визначено граничні ціни на товари зазначені в додатку № 3 до Оголошення "Граничні ціни до Каталогу продуктів харчування" та залишаються без змін.

Якщо ціни у контрактах МО залишаються без змін, то вгадайте, що в результаті буде зі змінами? Правильно, якість їжі, яка у підсумку потрапить на стіл українському захиснику.


Щоб першими дізнаватися про останні події Київщини, України та світу – переходьте і підписуйтесь на наш Telegram-канал Погляд Київщина – Інформаційна Агенція. Також читайте нас у Facebook Погляд Київщина і дивіться на YouTube.