Новини
Суспільство

Мінцифри працює над оновленням електронного суду. Які послуги будуть доступні

Міністерство цифрової трансформації разом із партнерами працює над оновленням Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи (ЄСІТС), що є основою для функціонування електронного суду. Планується розширення та оновлення сервісів електронного суду.

Мінцифри працює над оновленням електронного суду. Які послуги будуть доступні - зображення
Фото - Прилуцька Наталя

Про це повідомили в Мінцифрі.

Наразі Мінцифра завершила проведення ІТ-аудиту. Його здійснення показало складові ЄСІТС, що потребують оновлення. Тепер триває функціональний аудит, після завершення якого планується запустити оновлені сервіси для громадян.

В оновленому сервісі планується реалізувати:

  • звернення до суду онлайн у зручний час 24/7;

  • отримання судових рішень в електронній формі;

  • подання доказів;

  • сплату штрафів, внесення та повернення судових зборів та застави;

  • подання процесуальних документів та повідомлення про події;

  • можливість ознайомлення з матеріалами електронної судової справи;

  • перегляд відкритих даних та реєстрів;

  • аналіз судової практики й ефективності роботи судів.

Частина сервісів для громадян буде доступна в окремому е-кабінеті е-Суду, а частина — у Дії.

Наразі Міністерство цифрової трансформації працює над поданням електронного виконавчого документа по судовій справі до Автоматизованої системи виконавчого провадження (АСВП) для виконання судового рішення. Громадяни надсилатимуть та отримуватимуть документ автоматично, а сповіщення про всі кроки справи надходитимуть у Дії.

Зараз в е-Суді громадяни мають доступ до електронного кабінету, онлайн-відеоконференцій та документообігу. Судові сповіщення, судові рішення та судові штрафи вже реалізовані в Дії.

Нещодавно, українці отримали можливість сплатити штраф за адміністративні порушення просто в застосунку "Дія". Це відбуватиметься без довгих бюрократичних процедур і поїздок до суду — всього за декілька кліків у смартфоні.


Щоб першими дізнаватися про останні події Київщини, України та світу – переходьте і підписуйтесь на наш Telegram-канал Погляд Київщина – Інформаційна Агенція. Також читайте нас у Facebook Погляд Київщина і дивіться на YouTube.