Новини
Київщина-суспільство
Київ

Метро на Троєщину: нові обіцянки


Коли можуть запустити першу ділянку метро у цей важкодоступний мікрорайон Києва - розповів заступник міністра фінансів.

Фото: pixabay

Як повідомив Олександр Кава у програмі "Неофициальный разговор", будівництво метро залежне від введення в експлуатацію Подільського мосту, після чого можна розпочинати роботу над станціями. Тож до 2024 року у Києві можуть запустити першу ділянку метро в мікрорайон Троєщина.

"Головною перешкодою для будівництва метро на Троєщину була відсутність мосту, Подільсько-Воскресенського мостового переходу. Наразі будівництво основної частини мосту майже закінчили. Відтепер міська влада має змогу розпочинати будівництво лівобережних та правобережних підходів на цей міст", –

Олександр Кава

Він зазначив, що в конструкції моста вже побудовані три станції метро:

  • "Суднобудівна" на Рибальському півострові;
  • станція "Труханів острів" на однойменному острові;
  • станція "Затока Десенка".
Фото6 kanaldom

Перша пускова ділянка передбачає ще одну станцію на Лівому березі — станцію "Райдужна". І ще дві станції на Правому березі:

  • станція "Подільська" з пересадкою на чинну станцію імені Тараса Шевченка;
  • станцію "Глибочицька" або за другим варіантом "Татарська" з пересадкою на станцію метро "Лук'янівська".

Олександр Кава підкреслив, що як заступник міністра він готовий допомогти міській владі залучити фінансування ЄБРР, ЄІБ.

"Якщо міська влада спрацює, Мінфін їм допоможе в цьому. Думаю, що до 2024 року є всі шанси запустити перший пускову ділянку ... Наразі це не фантастика, якщо міська влада дійсно буде докладати зусиль", -

Олександр Кава

Нагадаємо, "Погляд" повідомляв, що київська новобудова заважає проходу до метро. Забудовник убезпечив людей, які йдуть до підземки, навісом. Однак мешканцям Києва доведеться не йти, а протискатися до метро.

Також ми писали, як на 19 станціях метро розмістили аптечки і дефібрилятори.

Щоб бути першими у курсі найсвіжіших новин Київщини, України та світу – переходьте і підписуйтесь на наш Telegram-канал «Погляд Київщина – Інформаційна Агенція». Читайте нас у Facebook «Погляд Київщина» і дивіться на YouTube.