#Розслідування #сесія #Розслідування #ірпінь #Карплюк #Розслідування #Діти #екологія #ірпінь #Освіта #сесія #ірпінь #історія #Карплюк #сесія #екологія #ірпінь #історія #Освіта #ирпень
Новини
Україна
Україна-суспільство

Майже 70 мільярдів гривень заборгували люди за комуналку

02.04.2019 Косянчук Інна 0

Рівень несплати збільшився приблизно на 10 відсотків порівняно з січнем. Затримки – не лише з поточними платежами, а й погашенням реструктуризованого боргу.

Загальні суми оплати за житлово-комунальні послуги в Україні рахуються вже в мільярдах гривень. І так само в мільярдах – накопичені борги. Як повідомила Державна служба статистики, у лютому цього року  населення країни сплатило за комуналку 14,6 мільярда гривень, а це 69,4 відсотка нарахованих за цей період сум. І лише за  постачання електричної енергії люди платять «з плюсом» –погашають минулу заборгованість:  сплачено  3,5 мільярда гривень, що становить 126,08 відсотка.  Загальний же борг за комуналку становить 69,4 мільярда гривень. Тобто, в середньому, не сплачено за кілька місяців. Ця сума зросла порівняно з січнем приблизно на 10 відсотків – тоді вона становила 62, 6 мільярда гривень.

 На кінець лютого заборгованість населення зі сплати за постачання природного газу становила 33 мільярди гривень, за централізоване опалення та постачання гарячої води – 22,0 мільярди, за утримання будинків і споруд та прибудинкових територій – 4,4 мільярда, за централізоване постачання холодної води та водовідведення – 3,3 мільярда, за вивезення побутових відходів – 0,6 мільярда, за постачання електричної енергії – 6,1 мільярда гривень.

Середні нарахування за житлово-комунальні послуги, з урахуванням електроенергії (із розрахунку 150 кВт·год), на одного власника особового рахунку в лютому 2019р. становили 2660,6 гривні.

Звичайно, люди,  які не можуть справитись із нарахованими сумами в платіжках, і не можуть розраховувати на субсидію, можуть скористатися правом на реструктуризацію боргу. Але й тут виникають затримки. Відповідно до постанов Кабінету Міністрів України від 21.10.1995 № 848 та від 27.06.2003  № 976 у січні–лютому з населенням було укладено 8,1 тисячі договорів щодо погашення реструктуризованої заборгованості загалом на 53,2 мільйона гривень. А сума внесених платежів, з урахуванням довгострокових договорів, становила 31,9 мільйона.

Фото з сайту konkurent.in.ua