Новини
Києво-Святошинський район
Кримінальні новини

Махінації забудовника: у Софіївській Борщагівці продавали квартири незаконно

01.03.2021 Дар'я Сафронова 0

Забудовник ЖК "Софія Київська" продав понад 200 квартир, які були видані під заставу банку.

Фото: sofia-kiev.com.ua

"Українська інноваційна компанія" почала процедуру стягнення непогашеної заборгованості із власників іпотечних квартир, розташованих у ЖК "Софія Київська".

Пояснюють, що забудовник ЖК у 2012 році отримав кредит на будівництво під заставу об'єктів будівництва:

  • 9-ти поверховий 149 – ти квартирний будинок з вбудованими нежитловими приміщеннями;
  • 9-ти поверховий 162 – х квартирний будинок з вбудованими нежитловими приміщеннями;
  • 9-ти поверховий 242 – х квартирний будинок з вбудованими нежитловими приміщеннями.

Однак, незважаючи на наявну заборгованість за кредитним договором, забудовник прийняв рішення та незаконно продав людям 270 квартир. Ці факти є предметом розгляду в рамках кримінального провадження.

Нагадаємо, "Погляд" повідомляв, що забудовник ЖК “Софія Київська” перебуває у розшуку, а його земельні ділянки та рахунки – арештовано.

Через порушення обов’язків щодо збереження чи страхування предмета іпотеки, "Українська інноваційна компанія" звернулась до Києво-Святошинського районного суду з позовом до власників квартир, що знаходяться у ЖК "Софія Київська", яким було незаконно надано право на власність предмету іпотеки, про звернення стягнення на квартири в рахунок погашення заборгованості.

Наразі подано 9 позовів до власників квартир. Протягом двох місяців планується подача ще 200.

"Погляд" також інформував, що спротив громади проти скандального ЖК “Ютландія-2” в Ірпені триває. Люди вирішили з’ясувати що відбувається на місці незаконного будівництва. А керівник будівельної компанії “Орлан інвест” Антон Мирончук заборгував Ірпеню 40 мільйонів гривень і лишив тисячі обманутих інвесторів.

Щоб бути першими у курсі найсвіжіших новин Київщини, України та світу – переходьте і підписуйтесь на наш  Telegram-канал «Погляд Київщина – Інформаційна Агенція». Читайте нас у Facebook «Погляд Київщина» і дивіться на YouTube.