Новини
Київщина

Махінації з ПДВ на Київщині: податківці викрили незаконну схему

16.06.2021 Валерія Савенко 0

Співробітники ДФС викрили групу осіб, що за допомогою махінацій створили схему завищення податкового кредиту з ПДВ на 53 млн грн.

Фото: pixabay.com

Про це повідомляє "Державна фіскальна служба України"

Завод по переробці олійних культур співпрацював разом з підконтрольними підприємствами-постачальниками, транзитними підприємствами та підприємствами-експортерами.

Порушники купували товар (висівки, маргарин, сухарі та ін.), який фактично не використовувався у виробництві продукції, а готовий товар відправлявся на експорт. Задіяні підприємства-експортери отримували завищенні суми бюджетного відшкодування ПДВ.

“Учасники злочинної групи, використовуючи реквізити «транзитних» підприємств, купували сировину для виробництва соєвої олії. В подальшому, згідно податкового обліку, соєва олія виготовлялась на підконтрольних виробничих потужностях. Готову продукцію  фігуранти, використовуючи реквізити підконтрольних СГД-експортерів, експортували на адресу підконтрольних СГД-нерезидентів  в країнах Європи за ціною, майже удвічі нижчою за світову.

Фактично соєва олія відвантажувалася на кораблі у портах України та слідувала до кінцевого покупця, реалізація соєвої олії відбувалася за світовими цінами, що призвело  до неповернення більшої частини валютної виручки на територію України від експортних операцій”, - зазначив голова ДФС В. Мельник.

Досудове розслідування кримінального провадження триває й надалі.

Щоб бути першими у курсі найсвіжіших новин Київщини, України та світу – переходьте і підписуйтесь на наш Telegram-канал «Погляд Київщина – Інформаційна Агенція». Читайте нас у Facebook «Погляд Київщина» і дивіться на YouTube.