Новини
Україна
Світ-суспільство
Подорожі

Магістрантами престижних університетів за програмою Еразмус+ стали 48 українців

03.06.2019 Косянчук Інна 0

Україна входить до ТОП-15 країн, які показують найкращі результати в рамках конкурсу Еразмус+

На спільних магістерських програмах Еразмус Мундус в різних  університетах країн Європи за підтримки Програми Євросоюзу Еразмус+ навчатимуться 48 українців з різних міст – Києва, Львова, Вінниці, Харкова, Івано-Франківська, Чернівців, Кривого Рогу, Дніпра та Одеси.. Загалом за підсумками цьогорічного конкурсу Програми зі ступеневої мобільності,  грант на спільні магістерські програми Еразмус Мундус виграли 2273 студенти з усього світу, серед переможців – 48 українців. Також додатково, 155 студентів з України наразі знаходяться в резервному списку на навчання за грантом Еразмус+.

Українські студенти, які виграли конкурс, розпочнуть навчання на спільних магістерських програмах Еразмус Мундус (Erasmus Mundus Joint Degrees – EMJMDs) у відомих університетах Австрії, Бельгії, Болгарії, Естонії, Ірландії, Іспанії, Італії, Німеччини, Нідерландів, Португалії, Сполученого Королівства, Франції та Чехії.

Цього року українські студенти зацікавилися такими тематиками магістерських програм: урбанізація, глобалізація та гендерні дослідження; наномедицина та соціальне здоров'я; туризм, культура і мистецтво; інженерія та ІТ; кліматичні зміни тощо.

З 2014 року:  205 українських студентів – 191 магістр та 14 аспірантів – навчаються на EMJMD.

Еразмус Мундус – унікальні та престижні магістерські європейські програми, які надають гранти кандидатам з усього світу. Вони покривають витрати власне на навчання, трансфери, візу, страхування,  тисячу євро щомісячної стипендії. Окрім основних навчальних програм, студенти можуть відвідувати мовні курси, а також дізнатись більше про країни Європи, нові традиції та культури разом з одногрупниками зі всього світу.

 ЕРАЗМУС+ – це Програма Європейського Союзу на період 2014-2020 рр., що підтримує проекти співпраці, партнерства, заходи і мобільність у сфері освіти, професійної підготовки, молоді та спорту. Окрім освітньої місії, вони виконують ще одну важливу роль «амбасадорів», які сприяють і підтримують Україну в Європі, а при поверненні – сприятимуть розвитку, модернізації та реформам в рідній державі.

Цього року на конкурс було подано 31 661 заявка від кандидатів з 185 країн усього світу, серед них від України  – 417 заявок. То ж Україна входить до ТОП-15 країн, які показують найкращі результати в рамках цього конкурсу. Крім того, від кандидатів з країн Східного партнерства (Азербайджан, Білорусь, Вірменія, Грузія та Молдова) було подано 878 заявок, з яких  71 кандидат отримав грант.

Джерело: ERASMUS+UA