#Розслідування #сесія #Розслідування #ірпінь #Карплюк #Розслідування #Діти #екологія #ірпінь #Освіта #сесія #ірпінь #історія #Карплюк #сесія #екологія #ірпінь #історія #Освіта #ирпень
Новини
Україна
Суспільство
Здоров'я

Локдаун в Україні: як працюватиме транспорт

07.12.2020 Надiя Проценко 0

Поки вся країна очікує рішення Кабміну щодо дати запровадження жорсткого карантину, стало відомо, як працюватиме транспорт, де згідно зі статистикою відбувається до 30% випадків інфікування коронавірусом.

фото - freepik.com

Так, за словами міністра Кабінету міністрів Олега Немчінова, громадський транспорт під час локдауну, який пропонується запровадити на початку січня наступного року, працюватиме з суттєвими обмеженнями.

При цьому міністр додав, що для громадян України в’їзд та виїзд з країни буде відкритим, запровадження обмежень на міжнародне сполучення не планується. Увесь транспорт функціонуватиме виключно з користуванням сидячих місць. Це стосується як міжрайонного, так і міжобласного сполучення.

фото - freepik.com

Чому з обмеженнями?

Обмеження у транспорті необхідні передусім тому, що саме там активно поширюється коронавірус. Так, за словами глави Держспоживслужби Києва Олега Рубана, зараження переважно відбувається у маршрутках через недотримання карантинних обмежень.

«Відповідно до епідрозслідувань, які ми проводимо з березня місяця, 20-30 відсотків інфікування відбувається саме у транспорті. Саме у маршрутних таксі через недотримання правил. Тому необхідно впроваджувати і обмежену роботу транспорту. Або чітко контролювати обмежувальні заходи саме в транспорті», – наголосив Рубан.

Нагадаємо, дату початку жорсткого карантину Кабінет Міністрів України ухвалить на засіданні 9 грудня. Наразі розглядаються три можливі дати, які припадають на початок січня. Вводити локдаун у грудні цього року немає необхідності, адже, за словами очільника МОЗу Максима Степанова, медична система справляється із навантаженням. Однак її потрібно підготувати до щорічного піку захворюваності на грип, який припадає на кінець січня – початок лютого.

«Погляд» також писав, що під час локдауну гірськолижні курорти в Україні працюватимуть, адже дуже важко підхопити коронавірус, катаючись на лижах у горах.