Новини
Україна

Литва – Україні: надсилає дрони та генератори (ВІДЕО)

Раніше Вільнюс оголосив про передачу Україні систем протидії безпілотникам та партії командно- штабних броньованих машин M577. А також про надання 35 млн євро, у рамках чеської ініціативи, на закупівлю артилерійських снарядів для захисту України.

Литва надає черговий пакет допомоги Україні, повідомляє Міністерство оборони країни 17 травня. До нього увійшли дрони, боєприпаси та генератори.

Про це повідомила пресслужба відомства.

"Литва посилює свою стійку підтримку України. Сьогодні ми надали безпілотні літальні апарати (БПЛА), боєприпаси 5.56х45 міліметрів, антидронове обладнання, генератори 100 кіловат і розкладні ліжка Збройним силам України".

Воно також зацитувало виступ директора з питань політики Міноборони Литви Вайдотаса Урбеліса на зустрічі директорів оборонних політик ЄС. Він, зокрема, наголосив на "довгостроковій підтримці Литвою України".

"Ми зобов’язуємося виділити на ці цілі 0,25% нашого ВВП. Зміцнення оборонної промисловості України та вирішення нагальних потреб є надзвичайно важливими".

У квітні Україна отримала від Литви черговий пакет допомоги, до якого увійшли антидронові гвинтівки, генератори та розкладачки. У цілому країна надала Україні військової підтримки на суму щонайменше 610 мільйонів євро. Упродовж 2024 року вже надано підтримки приблизно на суму 84 мільйони євро.

Нагадаємо, у квітні президент України Володимир Зеленський прибував із візитом до Литви для участі в саміті Тримор’я та для перемовин із главами держав-партнерів. За його словами, головне зараз – зробити все для зміцнення ППО, забезпечення нагальних потреб Сил оборони України, а також консолідації міжнародної підтримки, щоб подолати російський терор.


Щоб першими дізнаватися про останні події Київщини, України та світу – переходьте і підписуйтесь на наш Telegram-канал Погляд Київщина – Інформаційна Агенція. Також читайте нас у Facebook Погляд Київщина і дивіться на YouTube.