Новини
Україна
Україна-суспільство

Ліцензування вишів в Україні призупинено


Міністерство освіти і науки називає причиною призупинення ліцензійного процесу істотні зміни у законодавчому полі України.

У листі-роз'ясненні Міністерства освіти і науки (МОН), адресованому керівникам наукових установ, закладів вищої, післядипломної та фахової передвищої освіти йдеться про призупинення процесу ліцензування освітньої діяльності у сфері вищої освіти.

«У Міносвіти зазначають, що призупинення ліцензування триватиме до затвердження нової редакції Ліцензійних умов провадження освітньої діяльності, переліку професій, для яких запроваджується додаткове регулювання, та порядку проведення виїзної ліцензійної експертизи. Усі ліцензійні справи, отримані МОН до 15 січня 2020 року включно, розглянуті у встановленому порядку відповідно до чинного на той час законодавства. Наразі процедура ліцензування здійснюється МОН у сфері післядипломної, фахової передвищої освіти та професійної (професійно-технічної) освіти відповідно до Ліцензійних умов», зауважує ресурс osvita.ua.

Також у листі йдеться про те, що ліцензії на провадження освітньої діяльності за рівнями та спеціальностями, дійсні на день набрання чинності Законом «Про внесення змін до деяких законів України щодо вдосконалення освітньої діяльності у сфері вищої освіти», дають право на переоформлення ліцензій на провадження освітньої діяльності за відповідними рівнями із збереженням ліцензованого обсягу без проходження ліцензування.

Фото з відкритих інтернет-ресурсів