Новини
Суспільство
Київ

Ланцюг солідарності: У Києві відбувся марш з білорусами

10.08.2021 Созанська Ірина 0

9 серпня 2021 року у Києві пройшов марш солідарності з білорусами, активісти відзначили річницю виборів президента в Білорусі, які спровокували масові протести у країні.

Фото з telegram каналу Беларускі Дом ва Украіне (БДУ)

Кілька сотень людей пройшли маршем від посольства Білорусі до Майдану Незалежності на знак солідарності з білорусами. Учасники демонстрації прийшли з червоно-білими прапорами. Люди вигукували "Живе Беларусь", "Лукашенка в автозак", "Віримо, можемо, переможемо".

Фото з telegram каналу Беларускі Дом ва Украіне (БДУ)

Учасники заходу також вшановували пам'ять голови громадської організації "Білоруський дім в Україні" Віталія Шишова, якого 3 серпня знайшли повішеним. Вони також зупинились біля пам'ятників Павлу Шеремету та Михайлу Жизневському. Їхню пам'ять вони вшанували хвилиною мовчання.

Фото з Ukrinform.ua

Учасники заходу також запланували перегляд фільму телеканалу «Настоящее Время» про протести.

Коли учасники маршу поверталися на Майдан Незалежності, з'явилася група націоналістів. Деякі з них є представниками "Нацкорпусу", однак вони зазначали, що беруть участь у заході не від цієї організації.

Побачивши представників руху анархістів, які також прийшли на марш, вони зазначили про провокації та намагалися зірвати плакат останніх. Між сторонами сталися сутички, з обидвох боків застосовували перцеві балончики. Поліція врегулювала конфлікт сторін.

Нагадаємо, “Погляд” також повідомляв про річницю масових протестів в Білорусі: в Києві знайшли мертвим лідера Білоруського Дому в Україні Віталія Шишова.

Ми також писали, як в Ірпені відзначили білоруське національне свято День Волі 25 березня 2021 року.

https://www.youtube.com/embed/BQNd_KMoJc0

Щоб бути першими у курсі найсвіжіших новин Київщини, України та світу – переходьте і підписуйтесь на наш телеграм-канал «Погляд Київщина – Інформаційна Агенція». Читайте нас у Facebook Погляд Київщина і дивіться на YouTube.