Новини
Дати
Київщина-суспільство
Київ

Київському метрополітену - 60

06.11.2020 Кочкина Марина 0

6 листопада столичному метрополітену виповнюється 60 років. Сьогодні о 18:00 його пасажири побачать станцію «Золоті ворота» у святковому освітленні рівно 1 хвилину.

фото з відкритих джерел

Про це повідомляється на сторінці КП «Київський метрополітен».

Саме в цей день у 1960 році в Києві запустили першу чергу метрополітену - 5,2-кілометрова ділянка Святошино-Броварської лінії з'єднала станції «Вокзальна», «Університет», «Арсенальна», «Хрещатик» та «Дніпро». За 11 наступних років було відкрито ще 10 станцій, а лінію подовжено до 18 кілометрів.   

Історія створення столичної підземки

Як повідомляють Українські новини, перші розмови про будівництво метро в Києві виникли ще в 1884 році. Проєкт Дмитра Андрієвського пропонував з'єднати пристані на Дніпрі з вокзалом. Залізничні колії Андрієвський пропонував прокласти в тунелі через схили поблизу Поштової площі. Однак місцева влада його проєкт відхилила.

У 1916 році пропонувалося залучити до створення київського метро американських інвесторів, однак ці плани так і не втілилися в життя. Думали про будівництво метро і в уряді гетьмана Павла Скоропадського.

Фото: Мир метро

Відразу кілька проєктів з будівництва метро в Києві з'явилися в 1936 році, підготовчі роботи до одного з яких почалися в 1938 році, але були перервані Другою світовою війною. Будівництво київської підземки почалося в 1949 році. Будівництво постійно стикалося з ускладненнями, викликаними своєрідним рельєфом місцевості.

Перше з'єднання тунелів - між станціями «Хрещатик» і «Арсенальна» - відбулося в грудні 1951 року. Останніми на першій ділянці київського метрополітену з'єднали станції «Вокзальна» і «Університет» у 1959 році. При будівництві тунелів першої черги було використано 660,4 тис. кубометрів бетону та залізобетону, а на облицювання перших станцій пішло близько 7300 м² граніту і мармуру.

Раніше «Погляд» повідомляв, що у вестибюлі станції метро «Театральна» відкрилась фотовиставка.