#міська рада #міська рада #Розслідування #ірпінь #Карплюк #міська рада #Розслідування #Діти #ірпінь #міська рада #Освіта #ірпінь #екологія #ірпінь #історія #міська рада #Освіта #ирпень #Діти #ірпінь
Новини
Київ

Київські митники запобігли масштабній афері із автомобілями

02.10.2020 1 Оксана Кириленко 0

Автомобілі б/у ввозились за фіктивними інвойсами.

Фото: Київська митниця Держмитслужби

Як повідомляє Київська митниця Держмитслужби, три автомобілі Toyota Camry, по одному моделей Toyota Rav 4, Toyota Prius, Toyota Avalon, Volkswagen Jetta та Hyundai Sonata були доставлені в Україну морським шляхом через Одеський морський порт.

Митники зазначають, що згідно наданих митниці рахунків-фактур (інвойсів), продавцем всіх автомобілів виступала американська компанія, з офісом в штаті Індіана.

Інвойси ніби-то цією компанією по чотирьом авто були виставлені на ім’я членів однієї родини з м. Чернігова, по трьом авто - на ім’я членів однієї родини з Чернігівської області, ще один – на киянку. Декларування всіх авто здійснював один митний брокер.

«За результатом проведеного Київською митницею Держмитслужби аналізу змісту поданих до митного контролю та оформлення комерційних та товаросупровідних документів, у митників виникли сумніви на предмет їхньої достовірності. Логічним став інформаційний запит до американської сторони», - йдеться у повідомленні митників.

Вони також зазначили, що відповідь із США не забарилася. І вже за два дні Київська митниця отримала підтвердження, що дана компанія не здійснювала продаж чи транспортування цих транспортних засобів в Україну. Рахунки-фактури (інвойси) на ці авто, виставлені від її імені, не є автентичними та виготовлені незаконно.

На запрошення митниці для надання пояснень жоден з фігурантів-отримувачів автомобілів та митний брокер не з’явилися. За виявленими фактами порушення митного законодавства Київською митницею Держмитслужби стосовно громадян-отримувачів автомобілів складено протоколи за ст. 483 Митного кодексу України. Вісім транспортних засобів загальною вартістю біля 40 тисяч доларів вилучено. Матеріали справ будуть скеровані до суду.

Нещодавно «Погляд» повідомляв, що митники «Борисполя» виявили в українки незадекларованої валюти на 1,4 млн грн.