#Розслідування #сесія #Розслідування #ірпінь #Карплюк #Розслідування #Діти #екологія #ірпінь #Освіта #сесія #ірпінь #історія #Карплюк #сесія #екологія #ірпінь #історія #Освіта #ирпень
Новини
Київщина
Пожежі

Київщина: за добу згоріло 45 га трав’яного настилу

21.08.2020 Оксана Кириленко 0

Рятувальники все частіше зупиняють вогонь на межі відкритих екосистем і приватних присадибних ділянок.

фото: ГУ ДСНС Київщини

Пожежники скаржаться, що люди продовжують виявляти безвідповідальність при поводженні з вогнем.

Про це повідомили у ГУ ДСНС Київщини.

Так, за останню добу рятувальники Київщини ліквідували 8 випадків загорання сміття, 42 трав’яного настилу та 3 торфу на загальній площі 45 га у Бориспільському, Володарському, Вишгородському, Тетіївському, Ставищенському, Баришівському, Iванківському, Яготинському, Обухівському, Рокитнянському, Броварському, Сквирському та Києво-Святошинському районах.

У ДСНС Київщини нагадують, що випали не приносять ніякої користі. Щорічно десятки людей кидають сірник, щоб позбутися від сухостою або сміття. Випалювання сухої трави знищує рослини, розпорошуючи корисні для ґрунту мікроелементи. Практично всі тварини і комахи, які живуть в сухій траві або на поверхні землі, гинуть при сильній трав'яній пожежі.

фото: ГУ ДСНС Київщини

До того ж вогонь на присадибній ділянці або просто поблизу будівель може спричинити загоряння і завдати шкоди, а то й повністю знищити будівлі або припаркований недалеко транспорт. Полум'я, яке розгорілось, важко зупинити. Постраждати може не тільки майно, а й сам палій або громадяни, що випадково опинилися на місці пожежі.

Нещодавно «Погляд» повідомляв, що підпали сухої трави перетворюються на рукотворне стихійне лихо.