Новини
Україна
Новини Київської області
Суспільство
Київщина-суспільство

Хто на Київщині найкраще учить в школі?


Складено рейтинг загальноосвітніх шкіл Київської області, що посіли найвищі місця у рейтингу шкіл України за підсумками ЗНО 2019 року

Інформаційний освітній ресурс «Освіта.ua» на підставі результатів зовнішнього незалежного оцінювання, отриманих випускниками шкіл у 2019 році склав рейтинг загальноосвітніх шкіл по областях.

Також ресурс склав рейтинг загальноосвітніх шкіл Київської області, які посіли найвищі місця у рейтингу шкіл України за підсумками ЗНО 2019 року. У цьому рейтингу – 449 позицій.

Тут лідером є Бучанська Українська гімназія, яка набрала 148.3 рейтингових бали, а середній бал ЗНО –    171.6. Їй «наступає на п’яти» Славутицький ліцей Славутицької міськради(148 рейтингових балів, середній бал ЗНО –170). На третьому місці – Боярський академічний ліцей "Гармонія" Києво-Святошинської райради ( рейтинговий бал 116, середній бал ЗНО–147.9). А на четвертому місці – Білоцерківське навчально-виховне об’єднання «Ліцей-Мала академія наук» Білоцерківської міськради, але, що цікаво, у першій десятці – аж три навчальні заклади з Білоцерківського району, але загалом серед першої двадцятки – шість навчальних закладів саме з цього району.

А якщо порівняти з загальноукраїнським ТОП-200 найкращих шкіл, то тут результати скромніші. Не лише у першу десятку, а й у першу сотню не потрапили. Так, Бучанська Українська гімназія – на 106 місці, Славутицький ліцей – на 112, Боярський академічний ліцей "Гармонія" – на 116, Білоцерківський «Ліцей-Мала академія наук» – на 125, КЗ КОР "Фастівський ліцей-інтернат" на 130. Таким чином представлена Київщина у загальноукраїнському рейтингу. Безсумнівним лідером його за кількістю є столиця – тут 6 шкіл Києва, а ще – по одному навчальному закладу зі Львова, Дніпра, Харкова і Івано-Франківська. На першому місці – Львівський фізико-математичний ліцей-інтернат при Львівському національному університеті імені Івана Франка (рейтинговий бал –168.9, бал ЗНО – 183.5.

До речі, Київщина порівняно з минулим роком трохи «з’їхала вниз» у загальноукраїнському рейтингу. Тоді в ньому область представляло  на 5, а 7 навчальних закладів, а бали були вищими. Так, Бучанська Українська гімназія була на 84 місці, але перед нею було Товариство з обмеженою відповідальністю "Заклад загальної середньої освіти І-ІІІ ст.: початкова школа, гімназія, ліцей "Ворзель" на 63-му.

Як зауважує ресурс «Освіта.ua», У якості вихідних даних для укладання рейтингу загальноосвітніх навчальних закладів були використані Школи у таблиці ранжовані за рейтинговим балом, який розрахований на підставі середнього значення балів зовнішнього незалежного оцінювання отриманих учасниками тестування з усіх предметів ЗНО та з урахуванням загальної кількості складених тестів випускниками кожної школи. Детальніше про алгоритм розрахунку рейтингового бала дивіться за посиланням.