Новини
Здоров'я
Українка

Київщина – під прицілом кору: МОЗ закликає вакцинуватися

27.08.2019 Надiя Проценко 0

В останній тиждень літа усім батькам, чиї діти не отримали щеплення від такого небезпечного захворювання як кір, слід відвідати свого сімейного лікаря, щоб до початку навчального року захистити своїх дітей.

Київщина – під прицілом кору: МОЗ закликає вакцинуватися

Адже спалах кору в Україні триває, і найбільше випадків захворювання на минулому тижні, з 16 до 23 серпня, було зареєстровано на Київщині: 23 випадки (19 дорослих та 4 дитини) у Києві та 20 випадків (17 дорослих і 3 дитини) у Київській області. Трохи менші показники у Вінницькій області (із 12 хворих – 8 дорослих і 4 дітей), а також Донецькій (з 11 хворих 9 дорослих та 2 дітей) і Херсонській (з 11 хворих 9 дорослих і 2 дитини) областях.

Також МОЗ нагадує, що у цьому році у дітей без необхідних щеплень без медичних протипоказань приймати до навчальних закладів – садочків та шкіл – не будуть. Законність цієї вимоги підтвердив Верховний Суд у відповідній Постанові.

Вакцинуватися можна безоплатно і дітям, і дорослим: вікові обмеження на безоплатну вакцинацію від кору скасовано. Також можна вакцинувати немовлят віком від 6 місяців, для яких кір особливо небезпечний. Крім того, щеплення мають отримати діти, чиї батьки брали фальшиву довідку про вакцинацію.

На сьогодні всі регіони України забезпечені вакцинами КПК (проти кору, паротиту і краснухи) виробництва Бельгії та США. Якщо у кабінеті щеплень кажуть, що вакцини немає, зверніться до головного лікаря медзакладу для з’ясування причини. Якщо головний лікар не може надати необхідну інформацію, зверніться у департамент/управління охорони здоров’я у вашій області: http://moz.gov.ua/regionalni-upravlinnja.

Джерело: Центр громадського здоров'я МОЗ України

Фото з відкритих інтернет-джерел