Новини
Суспільство
Київ

Київрада просить більше коштів на субсидії


Столичні депутати звернулись до президента, зауваживши, що одночасно із зростанням тарифів держава скоротила видатки на субсидії для громадян на оплату житлово-комунальних послуг.

Фото з сайту Київради

Депутати Київради на пленарному засіданні Київської міської ради 11 лютого 99 голосами закликали президента, уряд та парламент збільшити у Державному бюджеті України на 2021 рік видатки на субсидії для населення у зв’язку із підвищенням тарифів на енергоносії. Про це повідомляється на сайті Київради.

Депутати наголосили, що уряд та Національна комісія, що здійснює регулювання у сфері енергетики та житлово-комунальних послуг, «ухвалили низку невмотивованих рішень, що призведуть до значного підвищення вартості газу та електроенергії для населення».

За словами депутата Київради Леоніда Ємця, у Київраді стурбовані тим, що видатки на субсидії для громадян на оплату «комуналки» скорочено.

 «Незважаючи на те, що рік тому президент України Володимир Зеленський пообіцяв зменшити тарифи вдвічі, вони практично вдвічі зросли. Наприклад, за останній рік ціни на газ піднялися максимально до 10,8 грн за кубометр, хоча станом на початок 2019 року ціна газу була зафіксована на рівні 8,59 грн за кубометр. Також за останній рік були скасовані пільгові тарифи на споживання електроенергії до 100 кВт у розмірі 0,9 грн, і сьогодні вона з першого кВт коштує 1,68 грн», -

Леонід Ємець, депутат Київради

Також Ємець звернув увагу на те, що на минулий рік на субсидії у державному бюджеті було закладено 47,5 млрд грн. А порівняно з 2018 роком обсяг субсидій на поточний рік зменшився - з 71 млрд до 36,6 млрд грн, тобто майже вдвічі.

Тож платоспроможність українських родин погіршилась, а це, у свою чергу, призводить до  накопичення боргів населення за «комуналку». З огляду на це, у зверненні  до президента України, Верховної Ради України, Кабінету міністрів Київрада попросила збільшити обсяг коштів на субсидії.

Як повідомляв «Погляд», у Києві провалився асфальт.

Також «Погляд» розповідав, що проспект Бандери суд знову зробив «Московським».

Щоб бути першими у курсі найсвіжіших новин Київщини, України та світу – переходьте і підписуйтесь на наш  Telegram-канал «Погляд Київщина – Інформаційна Агенція». Читайте нас у Facebook «Погляд Київщина» і дивіться на YouTube.