Суспільство
Україна-суспільство

«Київоблгаз» пояснив, як зекономити на опаленні

18.11.2021 Созанська Ірина

Щоб ціни у платіжках були нижчими, необхідно подбати про енергоефективність будинку.

Фото: pixabay.com

У «Київоблгазі» розповіли, як громадяни можуть перевірити власне житло і з'ясувати, як підвищити енергоефективність помешкання.

Так, першою чергою, необхідно визначити місця, де будинок втрачає тепло. У компанії зазначили, що найчастіше помешкання втрачає «тепло» через систему вентиляції, вікна, перекриття, стулю, неутеплену підлогу та нещільні вікна і двері.

Спроби зекономити на опаленні не принесуть результату якщо будинок не утеплений і не енергоефективний, ніякої економії ви від нього не отримаєте.

Уваги заслуговує й стан опалювальної системи. До прикладу, котли, які експлуатують понад 15 років, втрачають 40% енергоефективності - збільшується зношеність теплообмінника, гідрогрупи, клапана. Як наслідок, використання газу зростає.

Громадянам нагадують, що опалювальна техніка потребує регулярного сервісного обслуговування. Зазвичай – не менше одного разу на рік і двійчі на рік, якщо котел працює сезонно.

Щодо можливих шляхів економії на опаленні будинку, «Києвоблгаз» радить жителям встановити додаткове газове устаткування – кімнатні терморегулятори, модем для дистанційної передачі даних – з ними можна контролювати витрати енергоносіїв та встановлювати оптимальну температуру у приміщенні.

Нагадаємо, в цьому опалювальному сезоні ціни та тарифи на житлово-комунальні послуги залишаться незмінними. Зокрема, для 80% домогосподарств тариф на електроенергію було знижено до 1,44 грн за кВт-год, для решти – залишився на рівні 1,68 грн за кВт-год. Натомість ціна на газ й надалі буде 7,96 грн/кубометр. Також на торішньому рівні мають залишитися тарифи на тепло й гарячу воду.

Також ви можете ознайомитись з попередніми випусками програми на сайті, обговорити це на Facebook в коментарях під відео. Також можна долучитись до перегляду наших сюжетів на Youtube, або можна слідкувати за нами в Telegram каналі.