Новини
Повітря
Київ

Київ знов у топ-20 міст із найбруднішим повітрям у світі


У столиці фіксують високий рівень забруднення повітря.

Фото: pixabay.com

29 січня Київ знову потрапив у топ-20 міст із найбруднішим повітрям у світі, що складає компанія IQ Air. Наразі українська столиці з показником 106 AQI розташувалася на 20-й сходинці.

Скрін з IQ Air

Згідно з даними SaveEcoBot, картина виглядає не так страшно. Станом на 29 січня середній індекс AQI по Києву становить 81 пункт, при нормі 0–50 AQI PM2.5. Проте в окремих районах міста показник щонайменше вдвічі вищий допустимої норми.

Скрін з SaveEcoBot

Про перевищення середньодобових граничнодопустимих концентрацій шкідливих речовин в столиці повідомляють і в Держпродспоживслужбі. Станом на 13:00 28 січня в окремих районах Києва перевищення пилу було у 1,3 рази, діоксиду сірки у 1,8-2,9 рази, діоксиду азоту у 1,8–3,5 рази.

До слова, раніше експерти запевняли, що після опадів ситуація із повітрям у столиці мала б покращитися.

Як повідомляв «Погляд», наприкінці минулого тижня показник забруднення повітря у Києві більше ніж втричі перевищував норму, проте вже на початку цього тижня повітря стало чистішим. За словами фахівців, забруднення повітря у столиці залишається «високим» через автотранспорт та опалювальні установки.

Нагадаємо, за 2020 рік атмосферному повітрю завдано збитків на понад 73 млн грн.

Для зручності і аби бути першим у курсі найсвіжіших новин України та світу – переходьте і підписуйтесь на наш Telegram-канал «Погляд Київщина – Інформаційна Агенція». Щоб не пропустити найсвіжіші новини – обов’язково вмикайте повідомлення у вашому Telegram.