Новини
Культура
Київ

Київ: проспект Бандери суд знову зробив «Московським»


Окружний адміністративний суд Києва визнав неправомірним перейменування Московського проспекту. Позов на рішення 2016 року подала спілка «Громадський контроль та порядок».

фото Вікіпедія

Про це повідомляється у рішенні Окружного адміністративного суду Києва.

Позиція позивача

- визнати неправомірними дії Київської міської ради щодо прийняття рішення від 07.07.2016 року №559/559 «Про перейменування вулиць, проспектів та провулків у місті Києві»;

- визнати незаконним та скасувати рішення Київської міської ради від 07.07.2016 року №559/559 «Про перейменування вулиць, проспектів та провулків у місті Києві».  

 Адміністративний позов обґрунтовано тим, що оскаржуване рішення прийнято з порушенням термінів, встановлених Законом України «Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їх символіки»; наявні сумніви щодо правомірності процедури підрахунку голосів під час проведення голосування; назви вулиць Кутузова, Суворова, провулку Кутузова, проспекту Московського, не підпадають під підстави перейменування з підстав, викладених у Закону України «Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їх символіки», оскільки вказані прізвища відсутні у списку осіб, створеного Українським інститутом Національної пам`яті, які підпадають під дію положень зазначеного Закону.

Крім того, оскаржуване рішення прийнято з порушеннями, оскільки відповідачем не проведено громадського обговорення у передбаченому законодавством України порядку; проект оскаржуваного рішення у встановленому порядку не оприлюднювався.

Своє порушене право позивач обґрунтовує тим, що дізнався про прийняття оскаржуваного рішення вже після його прийняття, чим був обмежений в участі у громадських обговореннях та праві вносити свої пропозиції щодо назв вулиць, подання запитів на інформацію та ін. в межах процедури розгляду проекту оскаржуваного рішення.  

Раніше «Погляд» повідомляв, що суд закрив школу на Переяславщині.

Також ми повідомляли, що судитимуть іноземця, який у Києві вбив знайому та підпалив квартиру.

Щоб бути першими у курсі найсвіжіших новин Київщини, України та світу – переходьте і підписуйтесь на наш  Telegram-канал «Погляд Київщина – Інформаційна Агенція». Читайте нас у Facebook «Погляд Київщина» і дивіться на YouTube.