Новини
Культура
Київ

Київ: на Андрія відкрили Андріївську церкву

13.12.2020 Оксана Кириленко 0

Храм був зачинений протягом п'яти років.

Фото: Православна Церква України

Сьогодні, 13 грудня там відбулося перше богослужіння.

Про це розповідає Православна Церква України.

Чому церква була зачинена

Протягом цих років там велися реставраційні роботи. Повністю відреставровано весь живопис, ікони та іконостас, почищено ліпнину й відшліфовано підлогу. Замінено інженерні мережі, проведені нові системи освітлення, опалення, подачі повітря, вікна. До речі, автентичний колір стін 18 століття завдяки комп’ютерному аналізу допомогли віднайти німецькі технологи. А перед затвердженням фінального кольору та пофарбуванням було зроблено 36 тестових викрасок.

Фото: Православна Церква України

На місці сучасної Андріївської церкви на початку XIII століття стояла Хрестовоздвиженська церква, назва якої нагадує нам літописні перекази про те, що саме тут апостол Андрій Першозваний спорудив хрест, передбачивши появу великого міста.

Фото: Міністерства культури

Нагадаємо, 13 грудня відзначають День Андрія Первозванного. У народі кажуть, що в ніч на Андрія (з 12 на 13 грудня), відбуваються містичні речі, які можуть відкрити таємницю майбутнього. Дата, 13 грудня за новим стилем, не прив’язана, на перший погляд, ні до яких природних явищ. Але за старим стилем це 30 листопада – останній день осені, остання данина поваги старому Сонцю.

Раніше «Погляд» повідомляв, що у NAMU завершили реставрувати знамените полотно.

Читайте також про те, як на території Межигір’я відбудовують старовинний храм.

Для зручності і аби бути першим у курсі найсвіжіших новин України та світу - переходьте і підписуйтесь на наш Telegram-канал  «Погляд Київщина - Інформаційна Агенція». Щоб не пропустити найсвіжіші новини - обов'язково вмикайте повідомлення у вашому Telegram.