Новини
Україна
Київщина
Суспільство
Київ

Київ і Київщина – лідери у створенні місць у дитсадках

21.12.2020 Косянчук Інна 0

Понад 40% новостворених місць у дошкільних закладах припадає на столицю та пристоличну область.

Фото ІА "Погляд"

Міністерство освіти і науки підрахувало, що цьогоріч у дитсадках, станом на 5 грудня,  створено 12 151 додаткове місце. Сюди входять місця і в новозбудованих дошкільних закладах, і в реорганізованих чи реконструйованих, і в приватних, і групи із короткотривалим перебуванням дітей тощо.

Лідерами за темпами створення нових місць у дошкільних закладах стали Київ та Київська область.  

Зокрема, у Києві для дітей дошкільного віку створено 2 240 місць, у Київській  області  – 2 745 місць. Виходячи з загальної кількості створених місць для дошкільнят, на Київ і Київщину припадає понад 40%. Щоправда, ще не стовідсоткове вирішення проблеми, адже у низці населених пунктів «дошкільне питання» вирішене ще не повністю.

Далі у статтаблиці за кількістю новостворених місць у дитсадках ідуть  Львівщина (884 місця), Донеччина (802 місця), Харківщина (784 місця), (Одещина (705 місць).

Міністр освіти і науки України Сергій Шкарлет, коментуючи створення нових місць у дитсадках, зауважив: «Доступність дошкільної освіти є першим пріоритетом у діяльності МОН. Тому ми працюємо над створенням додаткових місць. Наступний пріоритет – це якість та зміст дошкільної освіти. Наразі завершується робота над законопроєктом «Про дошкільну освіту». Також завершено громадське обговорення Концепції розвитку дошкільної освіти. Розроблено та проведено громадське обговорення проєкту Базового компоненту дошкільної освіти. Це фактично Державний стандарт, що визначає вимоги до обов’язкових компетентностей та результатів освіти дитини дошкільного віку, а також умови, за яких вони можуть бути досягнуті відповідно до міжнародних стандартів якості освіти».

Також Шкарлет повідомив, що нині МОН спільно з UNICEF Ukraine запустили кампанію НУМО про важливість дошкільного розвитку. Вона від батьків уже отримала схвальні відгуки та високу оцінку.

Як повідомляв «Погляд», гімназія Переяслава перемогла у проєкті Zero Waste School.

«Погляд» розповідав також, що Вишгородські юні велосипедисти – серед переможців обласних змагань.

Щоб бути першими у курсі найсвіжіших новин Київщини, України та світу – переходьте і підписуйтесь на наш  Telegram-канал «Погляд Київщина – Інформаційна Агенція». Читайте нас у Facebook «Погляд Київщина» і дивіться на YouTube.