Новини
Довкілля
Київ

Київ: частину парку на Крістеровій гірці суд повернув забудовникам

11.12.2020 Ташевська Наталя 0

Київський Господарський суд відновив угоду щодо оренди ділянки, розташованої в історичній місцевості Києва, яку Київрада розірвала торік.

Фото: kv.hromady.com.ua

Як свідчить рішення, оприлюднене 8 грудня 2020 року, Госпсуд м. Києва 23 листопада визнав протиправним та скасував минулорічне рішення Київської міськради про розірвання договору оренди земельної ділянки площею 1,09 га на вулиці Вишгородській, 47Ж, у Подільському районі із ТОВ «Будінвестком КМ».

Про це повідомили «Наші гроші».

Передісторія

Мова про ділянку, розташовану в історичній місцевості «Крістерова гірка». Цю пам’ятку природи та однойменний парк заклав у 1850 році садівник Вільгельм Крістер.

У далекому 2007 році Київрада передала цю ділянку на п’ять років в оренду Київському будівельному підприємству №3 для будівництва та обслуговування житлового будинку з об’єктами соціально-громадського призначення та підземним паркінгом.

У 2012 і у 2017 роках договір оренди поновлювався. Але було змінено орендаря – на ТОВ «Будінвест КМ», який, виконуючи умови договору оренди, у вересні 2017-го уклав договір будівництва із підприємством «Екостандарт-Інвест».

Оформлення документів на забудову

  • У грудні 2017 року забудовники отримали містобудівні умови та обмеження для проектування житлових будинків на вказаній ділянці.
  • Згодом Мінкульт надав погодження історико-містобудівного обґрунтування, проектної документації, а надалі – і дозвіл на проведення земляних робіт в історичному ареалі.
  • У липні 2019 року ДАБІ надала дозвіл на виконання будівельних робіт.

Реакція Київради

Кияни активно протестували проти забудови. Вони перекривали вулиці, аби привернути увагу міської влади. Протести супроводжувалися сутичками і навіть підпалами.

Реагуючи на численні акції протестів киян та небайдужих активістів, 12 грудня 2019 року Київрада прийняла рішення про розірвання договору оренди із ТОВ «Будінвест КМ», передавши ділянку у постійне користування Комунальному підприємству по утриманню зелених насаджень Подільського району м. Києва.

Також йшлося про необхідність розробки проєкту землеустрою цієї ділянки щодо зміни її цільового призначення «для збереження та використання пам’яток природи для благоустрою пам’ятки природи «Крістерова Гірка».

Підстава рішення Київради - порушення договору оренди з боку «Будінвест КМ»

Зокрема, це використання ділянки способами, що суперечили ековимогам. Річ у тім, що у 2017 році було знищено 280 дерев замість 120, із них – два черешчатих дуби, які мали особливу екологічну цінність та підлягали збереженню. Також у Київраді вказували на факти зняття і перенесення ґрунтового покриву без спеціального дозволу.

До того ж систематично (протягом чотирьох років) не сплачувалась орендна плата.

Суд скасував постанову Київради

І от у листопаді 2020 року, розглянувши матеріали справи, суд дійшов висновку, що 12 грудня 2019-го Київрада прийняла рішення безпідставно та із порушенням чинного законодавства, а тому воно є протиправним.

Водночас зауважимо: у червні поточного року розробники нового Генплану Києва запевняли, що там забудова парку «Крістерова гірка» не передбачається. Крістерову гірку – земельну ділянку на вул. Вишгородській, 47-Ж, розробники проєкту Генерального плану міста Києва на основному кресленні віднесли за функціональним призначенням до території зелених насаджень загального користування.

При цьому вони спиралися саме на рішення Київради, підстави для прийняття якого суд у листопаді-2020 визнав необґрунтованими. «Погляд» слідкуватиме за розвитком подій та оперативно повідомлятиме громадкість.

Зокрема, ми розповідаємо про події у Ірпені, що стосуються дій недобросовісних забудовників та різноманітних проблем містян. Так, інвестори ЖК «Нью Йорк» забудовника-боржника Антона Мирончука вимагають звернути увагу на їхні численні проблеми. А біля ЖК «Річ Таун» проблемна каналізація отруює довкілля та життя людей.

Долучайтесь до перегляду наших сюжетів на Youtube, або ж можна слідкувати за нашими публікаціями в Telegram.