Новини
Україна
Київщина
Хороші новини

Киянки перемогли на Європейській олімпіаді з математики

13.04.2019 Надiя Проценко 0

На VIII Європейській олімпіаді з математики для дівчат українська команда, до якої увійшли Олеся Білик, Катерина Горох, Карина Нечипорук та Влада Петрусенко, посіла першу сходинку, набравши 115 балів. Другу та третю сходинки в командному заліку посіли команди з Польщі та Болгарії із загальним результатом команд 110 та 105 балів відповідно. Про це повідомляє Міносвіти України.

Киянки перемогли на Європейській олімпіаді з математики


Змагання тривали 2 дні, з 9 до 10 квітня. Щодня учасниці вирішували по три задачі. За кожну із них вони могли отримати від 0 до 7 балів. Оцінювалася не лише правильність, а й оригінальність рішень.

Зокрема, дівчата отримали такі нагороди:
• Катерина Горох (учениця 11-го класу КПНЛ № 145) – золота медаль (31 бал);
• Карина Нечипорук (учениця 11-го класу ліцею №208) – золота медаль (35 балів);
• Влада Петрусенко (учениця 11-го класу Новопечерської школи) - золота медаль (33 бали);
• Олеся Білик (учениця 11-го класу КПНЛ № 145) – бронзова медаль (16 балів).

Під час нагородження переможниць, міністр освіти і науки України Лілія Гриневич звернулась до дівчат: «Ви належите до елітного клубу дівчат-математиків, ви вже несете в собі більше можливостей та переваг ніж інші, ваш досвід – багатший, а знання – ширші. Дозвольте дати вам пораду, яку колись Альберт Айнштайн дав своєму сину: «Життя – як катання на велосипеді. Аби зберігати рівновагу, мусиш рухатися». Тому незалежно від того, чи стали ви медалісткою сьогодні, чи ні, чи виправдалися ваші зусилля зараз, у цю конкретну хвилину, чи ні – рухайтеся вперед. Життя любить наполегливих, любить натхненних, любить людей, які мають мету та прямують до неї».

Варто зазначити, що найбільшу кількість балів у командному заліку отримала команда із США – 125 балів. Однак через те, що вона брала участь у змаганнях поза конкурсом, першість дісталася саме українській команді, яка за сумою балів посіла другу сходинку.

Для заохочення учасниць команди із США Мала академія наук України нагородила їх сучасними планшетами.
Також у змаганнях від України брала участь ще одна команда молодших дівчат, які також вибороли три бронзові медалі та одну спеціальну відзнаку. Зокрема, йдеться про Алісу Баклан (ученицю 10-го класу Києво-Печерського ліцею № 171 «Лідер»), Маргариту Баклан (ученицю 9-го класу Києво-Печерського ліцею № 171 «Лідер»), Роксолану Іванчук (ученицю 8-го класу ліцею «Наукова зміна) та Ольгу Жур (ученицю 10-го класу Києво-Печерського ліцею № 171 «Лідер»).

Відзначимо, що змагання такого формату проводяться в Україні вперше.