Новини
Україна
Здоров'я
Новини світу

Китайська вакцина від коронавірусу вже в Україні


Увечері 25 березня близько 19.00 в аеропорту «Бориспіль» приземлився літак із першою партією вакцини CoronaVac проти COVID від китайського виробника Sinovac.

Однак замість очікуваних 1,915 млн доз привезли лише 215 тисяч доз препарату CoronaVac. Зустрічав поставку головний санітарний лікар України Віктор Ляшко. В прямому ефірі ТСН він пояснив, чому вакцини завезли так мало.

«В Україну завезли 215 тисяч доз вакцини CoronaVac. Вона потребує двох щеплень. Зараз вакцина пройде десятиденний лабораторний контроль. Якщо після цього її допустять, вона використовуватиметься. Але використовуватимуть чітко ті 215 тисяч доз на два щеплення. Спочатку зроблять перше щеплення, потім через 24 дні – друге. Стосовно того, чому  прийшло тільки 215 тисяч доз, то це запитання до компанії, яка її постачає. За несвоєчасні поставки ця компанія сплачує штрафні санкції ДП «Медичні закупівлі України». Але ми надіємось, що найближчим часом буде виконаний контракт, а це – 1,9 млн доз вакцини», -

Віктор Ляшко

Також Віктор Ляшко наголосив, що після проходження вакциною 10-денного контролю, її відразу передадуть мобільним бригадам, які передусім колотимуть її літнім людям та тим, хто за ними доглядає.

Нагадаємо, CoronaVac - це інактивована вакцина, яка була зареєстрована МОЗ України цьогоріч 10 березня. Вона пройшла всі етапи клінічних досліджень, які офіційно підтвердили її ефективність і безпечність. Нині вакцина CoronaVac широко застосовується для захисту населення від пандемії у КНР, Бразилії, Мексиці, Чилі, Туреччині, Індонезії, Таїланді, Малайзії тощо.

Таким чином, це вже друга вакцина від коронавірусу, яка є в Україні. Раніше, 24 лютого, в Україні почали щеплювати людей вакциною Covishield від Oxford/AstraZeneca500 тис. доз якої було закуплено державним коштом. «Погляд» повідомляв, що Індія призупинила експорт вакцини проти коронавірусу від AstraZeneca задля задоволення попиту всередині країни.

Станом на 26 березня в Україні від початку вакцинальної кампанії щеплено 174 325 людей, із них впродовж минулої доби - 18 738 осіб. Зокрема журналіст ІА «Погляд» спостерігав у Борисполі процедуру вакцинування громадян проти COVID-19.

Щоб бути першими у курсі найсвіжіших новин Київщини, України та світу - переходьте і підписуйтесь на наш телеграм-канал «Погляд Київщина - Інформаційна Агенція». Читайте нас у Facebook Погляд Київщина і дивіться на YouTube.