Новини
Здоров'я
За кордоном

Китай розпочав вакцинувати людей із груп ризику від COVID-19


Країна, в якій вперше було зафіксовано коронавірусну хворобу COVID-19, першою розпочала проводити вакцинацію від цієї хвороби. Йдеться, звісно ж, про Китай, де на сьогодні вже десятки тисяч людей отримали щеплення від коронавірусу, незважаючи на те, що безпека та ефективність вакцини досі не доведені.

фото - pixabay.com

Така масова імунізація громадян переважно з категорій підвищеного ризику – медики та прикордонники – відбувається у рамках програми з надзвичайного вакцинування, пише видання Голос Америки.

Намір Китаю вакцинувати певні категорії людей попри незавершену третю фазу клінічних випробувань вакцини підтримала Всесвітня організація охорони здоров'я ще у липні.

«Після 29 червня ми проконсультувалися з офісом ВООЗ в Китаї, і отримали підтримку та розуміння з боку ВООЗ», – заявив представник Національної комісії з охорони здоров'я Китаю Чен Чонвей.

Американське видання The New York Times повідомляє, що щеплення людей в час, коли безпека препарату не доведена, шокувало експертів медичної галузі по всьому світу.

Водночас головна науковиця ВООЗ Сумія Сумінатан заявила, що надзвичайний дозвіл на використання вакцини від коронавірусу є «тимчасовим рішенням». Довготривале рішення буде ухвалене лише після завершення третьої фази випробування вакцини від коронавірусу.

Нині у Китаї використовують для щеплення три препарати, які перебувають на третій стадії випробувань у різних країнах.

Нагадаємо, у ВООЗ заявили, що масової вакцинації від COVID-19 не варто очікувати ще рік, тобто до середини 2021 року.

«Погляд» раніше писав, що китайська вакцина від COVID-19 може з’явитися наприкінці цього року.